Kуќи опседнати од духови?

Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
И наравно да бидеме сериозни во истите намери.Да нема зезање и да се има јака организација.Не е битно дали е ладно или топло. п.с. Само јас сум девојче у целиов муабет?:)
Jok
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Нормално дека е така, со сила нема ништо. Јас го пишав постот само во случај да и оној мал процент да навистина има нешто непознато таму се оствари. Тогаш адреналинот цел живот ќе ти биде на високо ниво:)

Но нејсе, собиранки и остали ствари се секогаш добредојдени. Патот кон непознатото - звучи некако премногу филмски:P
( блогер сум) имам филозофски моменти. ај оф топик е тоа да не коментирам.
Btw фино е како ние форумџии се разбираме :D:D:D .
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 09:47 ---
ТОП!!! Ми требаше да знам дека има уште некоја девојка овде :D
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
( блогер сум) имам филозофски моменти. ај оф топик е тоа да не коментирам.
Btw фино е како ние форумџии се разбираме :D:D:D .
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 09:47 ---

ТОП!!! Ми требаше да знам дека има уште некоја девојка овде :D
Ima, ima. Ne si sama:icon_mrgr:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Член од
25 јануари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
9
odete i proveruvajte, jas ke vi se pridruzam sekako, ajde napravete sobiranka i povkajte gi site zainteresirani, no nekoi tuka imaat pravo sto velat deka treba psihicka i fizicka podgotvenost, zatoa sto pred nekoe vreme gledav na youtube emisii koi gi imaat napraveno lugje koi odele po svetot, sakajki da doznaat dali navistina postoi paranormalnoto nekoi i nastradale. bas gledav edna emisija, mislam vo mexico deka e napravena. vo enkoj klub mnogu odamna bile ispokasapeni site koi bile vo nego. od sitata vecer pocnale da se slucuvaat neobjasnivi slucki, vo toaletite se slusalo kako nekoj stenka, vika, place, zabrzano disenej itn itn. potoa vo pomoderno vreme mladite koga pocnale da izleguvaat vo istiot klub, koj boil nekoja ubava diskoteka, pocnale da se slucuvaat slicni raboti. timot sto otisol za da snimi emisija, vo toaletite cul kako nekoj nervozno mukal, mislam deka edniot od momcite koi snimal se imase pozaleno oti go mavale so kamenja a na edniot mu se zaklucila vratata vo wc-to i bas e snimen nekoj del.

zborot mi bese deka na takvite mesta i da ste premnogu lugje, ne znaci deka ste zastiteni do maximum. sepak pobarajte pomos od nekoj koj e poiskusen i koj ima preziveano vakvi ludi slucki i koj znae kako da postapi vo dadeniot moment. inaku za videoto na emisijata za koja imam napisano pogore ke se obidam da go najdam povtorno, zatoa sto preku drugi videa barav pa stignav do nego i me zainteresira, no sepak mislam deka bese od emisijata na "a haunted"
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
za decata se e mozno,tie recisi i ne ja razlikuvaat realnosta od svojata fantazija,ama tuka dominiraat nivnite stravovi
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 21:32 ---
sakam da vlezam vo takva kuka ama ako dobijam nagrada za edna preziveana nok
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
На барање на гледачите, реприза на првиот дел од документарецот„Талкачи“, ќе биде емитувана повторно на МТВ во сабота, на 28.јануари 2012, во 19 часот, а вториот дел од истиот документарен филм ќе биде емитуван следната сабота, на 4 февруари, 2012 во 19 часот, на истиот канал.
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
9
za taa kukja vo crnice, ili zamokot, kako i da se narekuva toj objekt, imam sueno mnogu prikazni, za nekoe si dete sto pocinalo, pa ne znam sto tamu nekoja familija-drn drn jarinja, mi e zal sto nema da bidam vo moznost da gi gledam dvata dela od emisijata "talkaci" a ne sum imal ni moznost da gi gledam porano koga gi davale na tv. bi sakal da ja cujam VISTINSKATA PRIKAZNA za taa famozna kukja-zamok. dali moze nekoj da ostavi link, dokolku ja ima celata na net, za da gi gledam na youtube ili nekoja druga stranica kade sto e celata emisija?
 
O

Orion.

Гостин
Конкретно за фамозниот зелен замок во Црниче, ако ја прочитате темава од почеток, ќе видите дека има повеќе постови во кои е објаснето за неа. Сумирано: Куќата не е опседната туку има уникатно архитектонско решение кое придонесува за нејзината мистичност. Некои форумџии посочија дека истата е дувло на наркомани а не на духови и исто така поради нив и се слушаат гласови. Конкретно јас имам другарка од Црниче и истиов муабет ми го потврди.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Конкретно за фамозниот зелен замок во Црниче, ако ја прочитате темава од почеток, ќе видите дека има повеќе постови во кои е објаснето за неа. Сумирано: Куќата не е опседната туку има уникатно архитектонско решение кое придонесува за нејзината мистичност. Некои форумџии посочија дека истата е дувло на наркомани а не на духови и исто така поради нив и се слушаат гласови. Конкретно јас имам другарка од Црниче и истиов муабет ми го потврди.
Другарка ти му го познала гласот на некој наркоман? Си видел звонче кое не е приклучено во струја да звони? И тоа да не е наркоманска работа? Таа другарка ти од што се плаши а и има зошто да се плаши, си наоѓа причини кои се за нејзе се разбирливи за да помалку се плаши.
Во таа куќа таткото на фамилијата ги убил сите во неа. На крај и тој самиот се самоубил. Сите убиства и самоубиство се случиле во таа куќа.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Сум слушнал сега за брзо некоја приказна за некоја сообраќајка Плетвар за луѓе од Прилеп и некоја случка на некој таксист кој после извесно време од нивната смрт требало да ги вози дома им поради тоа што им се расипала колата 1 час после полноќ и тоа интересно, Плетвар... да не ја пишам приказната цела, само сакав да прашам дали некој ја има слушнато и дали е вистина... по можност некој од Прилеп :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Има некаде по автопат Гевгелија према Грција гробишта од страна. Во близина на гробиштата има доста делови од коли, дури и шалтабли од возила. За несреќа еден мој другар идејки кон Грчка од чиста мира му се превртела колата и имаше големо оштетување, за среќа само на колата. Таму има редовно такви незгоди. Лично бев таму и ме фати језа колку делови од автомобили имаше таму расфрлани. Другар ми патувал денски и не осетил никакво натприродна ситуација, едноставно се нашол превртен покрај автопатот за миг. Среќа што возел поспоро и имал ставено каиш.
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
da i nie vleguvavme vo edna bidejki sakavme da naprvime nekoi sliki no koga vlegovme vratata odpozadi sama se zatvori ednas pak otidovme pocnavme da mavame so kamenja i ima eden prozorec skrsen od tamo tri pati se vide kako da pomina covek ama so mnogu golema brzina
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 19:03 ---
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
da i nie vleguvavme vo edna bidejki sakavme da naprvime nekoi sliki no koga vlegovme vratata odpozadi sama se zatvori ednas pak otidovme pocnavme da mavame so kamenja i ima eden prozorec skrsen od tamo tri pati se vide kako da pomina covek ama so mnogu golema brzina
 
Член од
13 ноември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
20
abe decki dobri ste se nadevam deka ne e samo na razgovor.ako sakate krevanje na andrnalin povelete so nas .ve ubeduvam deka duhovite vo sporedba se mambo-dambo od ona za sto jas i mojot sopatnik tragame.ali ako sakate duhovite se dobar pocetok.pa ve sovetuvam deka ova ne e igra .dobre dojdeni ste vo sekoe vreme ako imate informacii za nesto poseriozno osven kuki slobodno kazete mi gi.mene mi treba seriozna ekipa .sakam seriozno da si gi svati me rabotite.pozz od mene i uste ednas ve pokanuvam da go istrazuvame zivotot vo poinakvo svetlo.vi posakuvam na site dobri misli i dobar son.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom