Kуп на Македонија 2013/2014

  • Креатор на темата Beck's
  • Време на започнување

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Kolku samo nerealen rezultat Vardar-Renova 3:1

Ne gi sakam i dvete ekipi , no deneska Renova odigra dobar mec , osobeno vo 2pol kade imase 2-3 ziceri za gol no gi promasija , za na krajot da primat dva gola , a vtoriot gol na Vardar kako da beshe ofsajd no liniskiot sudija ne go krena znamenceto .
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
тОчно, ова е најрасистичка сезона, нема да има албанска екипа во полуфинале а ако се е во ред нема да има ни една ни во европските купови.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Kolku samo nerealen rezultat Vardar-Renova 3:1

Ne gi sakam i dvete ekipi , no deneska Renova odigra dobar mec , osobeno vo 2pol kade imase 2-3 ziceri za gol no gi promasija , za na krajot da primat dva gola , a vtoriot gol na Vardar kako da beshe ofsajd no liniskiot sudija ne go krena znamenceto .
И Вардар во 2ро имаше една пречка и уште еден добар шут но беше малку над пречката. Во секој случај добри голови имаше денес.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Vtoriot gol na Vardar ne e cist ofsajd ?
Ако ја допре Петковски офсајд беше, во спортивно нема офсајд. Јас мислам дека ја продолжи Петковски иако не се гледа баш на снимкава, така да би требало да е офсајд.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ако ја допре Петковски офсајд беше, во спортивно нема офсајд. Јас мислам дека ја продолжи Петковски иако не се гледа баш на снимкава, така да би требало да е офсајд.
Мене па баш ми изгледа чисто оти ми изгледа ко Петковски целосно да ја утна топката при скокот, но во право си, неможе со сигурност да се каже од снимкава.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Epa cicko Braco seuste si ima vrski so Rabotnicki na dvete strani im odgovarase ova, samo sto nas nikoj ne ni sepna pa makar 1 da si ja izigravme :/
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
тОчно, ова е најрасистичка сезона, нема да има албанска екипа во полуфинале а ако се е во ред нема да има ни една ни во европските купови.
Не викај два пати, за две недели не добија со вкупно 5-0 :tapp:
Ги заслужуваат сите честитки за играта која ја прикажуваат против Вардар годинава :cuc:
 
B

Beck's

Гостин
Ова е мерило само на легендарниот Ќато. Ренова со просечни играчи го игра најубавиот фудбал за око во лигата а и згора на тоа се покажаа доста ефектнивни и во резултатски аспект.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ќато мајсторе!
Налик мирен човек, но се прашувам само како ги мотивира играчите, браво.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
teshki sminkeri go nosa dresot na Vardar..A i ovoj Andreev e bot ka so mi se gleda...
Protivnik vo polufinale go posakuvam Turnovo ili Renova ...Rabotnicki neka ostane za finale :)
Nedaj boze Teteks da ne vleze vo finale pa toa ke bide tragedija so maksimum 50 gledaci...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ова е мерило само на легендарниот Ќато. Ренова со просечни играчи го игра најубавиот фудбал за око во лигата а и згора на тоа се покажаа доста ефектнивни и во резултатски аспект.
Баш ова му го кажав на другар после првата утакмица од купот на Градски.Овие Челзи се единствена екипа во првенствово која што од кога ќе одземе топка знае што да прави со нејзе т.е имаат одредена замисла за акцијата која што треба да ја одиграат.Додека сите останати одат на тоа некако да ја гурнат топката на страна до крилото или бекот и од таму од некој млитав центаршут да се најде некој што ќе ја спроведе топката во голот,Челзи играат еден фудбал со однапред испланирани акции и очигледно е дека тоа им се исплати.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не викај два пати, за две недели не добија со вкупно 5-0 :tapp:
Ги заслужуваат сите честитки за играта која ја прикажуваат против Вардар годинава :cuc:
Не коментирам више фудбал. Добро затоа и престанав во кладилница да одам пред 2 години...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom