Kој ви е омилен алкохолен пијалок?

каков алкохол највише локате?


  • Вкупно гласачи
    1.218
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
ufff vot4e e mojot omilen alkoholen pijalok hehe ali i crveno vino obozavam onaka za opustanje
 
S

<>skorpio<>

Гостин
Коњак, најчесто чист со 2 коцки мраз, а може и со ред бул
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Vodka или пак пиво, Или пак вино или коњак...Уф тежок избор....
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Дефинитивно коњак со ред бул :party2::pos2:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
значи џинот не го давам за ништо на светот...
џин без лимон со чоколада.... мммм ЛЕПОТА
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Вино - особено Т’га за југ - мх мх мх :vozbud:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Гледам пиво има во анкетава и си гласав за пивцето нормално...не си го давам јас Скопското ниту за 14 добри Скопјанки (малце ќе подразмислам, ама сепам не го давам Скопско-то).
Иначе тепам јас и црвено вино...и Смирноф....и коњак....и домашна жолта си консимирам чат-пат.
А што се однесува до алкохоличаркава два поста над мене.....оти пиеш кад ти шкоди мор?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Гледам пиво има во анкетава и си гласав за пивцето нормално...не си го давам јас Скопското ниту за 14 добри Скопјанки (малце ќе подразмислам, ама сепам не го давам Скопско-то).
Иначе тепам јас и црвено вино...и Смирноф....и коњак....и домашна жолта си консимирам чат-пат.
А што се однесува до алкохоличаркава два поста над мене.....оти пиеш кад ти шкоди мор?
кој нашол да каже...

обожавам и пивце само што на ладново не ми оди баш....
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Гледам пиво има во анкетава и си гласав за пивцето нормално...не си го давам јас Скопското ниту за 14 добри Скопјанки (малце ќе подразмислам, ама сепам не го давам Скопско-то).
Иначе тепам јас и црвено вино...и Смирноф....и коњак....и домашна жолта си консимирам чат-пат.
А што се однесува до алкохоличаркава два поста над мене.....оти пиеш кад ти шкоди мор?
Поштуем...зависи од пригоди неможам цел живот коњак да љокам еве летно време цепкам пивце ...со другари мааме винце надвор ако седиме а ако излезам негде у дискотека или нешо такво мавам коњаче :icon_razz:icon_razz:icon_razz
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
па најпојќе зависи од стандардот. Ко ќе имам кеш пијам виски, ако не коњак или рум или по некоја камиказа
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
значи пак се враќаме на коњак....ем убаво ем економично значи кој го измислил алал нека му е :zver:
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
значи пак се враќаме на коњак....ем убаво ем економично значи кој го измислил алал нека му е :zver:
па нормално се враќаме на коњак. Кога и да излезиш сигурен си дека бар за него ќе имаш пари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom