Kако се релаксирате?

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.434
Поени од реакции
768
Вадам тоа колбасот > New Incognito Tab, и вршам работа :D
Океј, озбилно не ме релаксира само дркањето, туку тука се музиката, филмот и документарците.
А Fortnite кога играм сум малце по релаксиран, но тоа не ме прави секогаш релаксиран (Нормално, ако нема прво место може и комшија на врата да ми заѕвони).
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ако сум под стрес ќе земам длабок воздух за 4 секунди и пуштам за 7 секунди. Велат научно докажано е дека ќе те смири и во право се. Секој пат функционира. А инаку ќе земам некоја добра книга и ќе читам или пак со музика.

https://www.youtube.com/watch?v=SaxEBIj7Cps
 

Panta Rehi

Евангелско Протенстантски Христијанин
Член од
8 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
9
Мени најмногу ме релаксира добра музика и движење во природа.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
851
Теретана, трчање и џогирање, друго се што правам ми е напорно, освен овие работи во овие работи уживам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.058
Поени од реакции
194.751
Теретана, трчање и џогирање, друго се што правам ми е напорно, освен овие работи во овие работи уживам.
Што разлика правиш меѓу трчање и џогирање?
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
851
Што разлика правиш меѓу трчање и џогирање?
Просто и едноставно трчањето е побрзо од џогирањето,има теорија дека доколку се движиш под 6 км на саат ти џогираш,над тоа трчаш.
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
45
Поени од реакции
36
Исклучен Тв неколку дена.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.082
Поени од реакции
11.484
Порано со игрици, сеа немам толку време но и технологијата ми го изеде хобито ( стара ми е кантата од компјутер ). Сепак со ист ентузијазам како на 20 години уживам и се опуштам со одбрани другари, клупа, пиво и трубица, неверојатна комбинација.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.722
Поени од реакции
3.694
Pauza za rucek,sam,tisina,temno A-Audio na glava i ovoa ....!!!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom