Iphone 6s VIP

Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Дали некој знај телефонот од вип шо го дават на награда е неверлок или кодиран на ВИП?
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Не туку еден продава нов неотпакован добиен на награда и незнај дали е кодиран..Ако знај некој нека одговори оти итно е!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Од уан што ги даваа награда беа заклучени 100%, по моја претпоставка и тој е заклучен
нека ти прати имеи или нека проба со друга сим, ако ти е блиску отиди пробајте
ако не по имеи дај ќе ти проверам
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Пробав со имеи и не ми кажва дали е кодиран бидејки телефонот не е активиран. А да проба со друга сим картичка нејки пошто е спакован во целофан. Така да реков ке има некој тука што е добитник или
шо знај од прва рака :D
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Пробав со имеи и не ми кажва дали е кодиран бидејки телефонот не е активиран. А да проба со друга сим картичка нејки пошто е спакован во целофан. Така да реков ке има некој тука што е добитник или
шо знај од прва рака :D
Дајте ми го мене, ако е кодиран ќе го користам, ако не е ќе ви го вратам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom