ios problem

Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
Имам проблем со иос 11 на ајфонот и иос 10 на ајпадот. Сакам да гледам филм преку било која од страните како onlinesaprevodom, milversite i слични. Нормално се уклуче страната и кога стиснам за да започне филмот врте до бесконечност. Дали знаете некое решение за проблемот? Пробав со рестартирање на рутер, рестартирање на нетворк од иуредот, апдејт на firmware на рутер, restore на иуред, промена на днс сервер во 8.8.8.8. се е безуспешно
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Пробај со друг брвосер? иако е скоро исто на iOS....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
На иста верзија се iPhone-от и iPad-от? ај пробај со туѓ iPhone иста генерација, на истиот рутер дали ќе се уклучи.
 

ebac112

Sales Man
Член од
21 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Staviv Vip kartica na Iphonot, mreza imam ama internet nema iako si stoi 3G mreza :) vo sto moze da bide problemot? Vi blagodaram odnapred 44228404_351486492092833_2870205946745847808_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom