iOS 8

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Вчера искочи т.е го претставија iOS 8 на WWDC и е сеуште во бета т.е бета1, секој што е регистриран како девелопер може да го симне, но пошто е бета 1 , би требало да има багови, но и немора да значи.
Има опција да се инсталира и без да си дев, да си платиш да ти го регистрираат UDID-то,но незнам колку е сигурно, еве за што зборувам.

iOS 8 конечната верзија за широката јавност се очекува да искочи во Септември т.е коа ке искочи и новиот Ајфон 6.Еве дел од новите функции се у едно видео.


Некои подетално:

Новата Health апликација

Spotlight search со повеќе можности т.е со поголемо пребарување

Новите функции во апликацијата за пораки

Интерактивни нотификации

и доста многу други интересни нови функции можете да видите ТУКA.


Листа на уреди за кои ке биде достапен iOS 8
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Очекував поголеми пеглања во дизајнот како кога беше преминот од iOS 6 во iOS 7 но ми се допаѓа насоката кон која се движат. Апликации за здравје палат у денешно време :) Тоа со пораките е јако а приметив и дека Emoji се вградени во самата тастатура. Одвај чекам да го пуштат
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Само еден коментар е потребен за „иновативноста“:

:pos:
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
што е со корисниците на r/x - sim?
дали смеам да го тавам апдејтов на ајфон 4s и дали ќе ми се заклучи ако го сторам тоа?
 
C

cige

Гостин
нема големи промени, меѓутоа секој труд е за поздрав, битно нешто се работи
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
ke mi pravi problemi na 4s ? da ne koci ? :D
Подобро да не го инсталираш, јас на 4с апдејтував на осмица и не ми се свиѓа, телефонот е приметливо поспор и има глупости што не ти требаат.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Подобро да не го инсталираш, јас на 4с апдејтував на осмица и не ми се свиѓа, телефонот е приметливо поспор и има глупости што не ти требаат.
veke imav update napraveno ,ama da ti kazam nemam nekoi problemi ... ne mi koci :D na pocetokot po malce ,sea maka nema. :) Inaku da, nema nekoja potreba od noviot softver :)
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Јас имав среќа и направив даунгрејд на 7.1.2 иначе ќе го продадев. Малку поспор е ама не е баш проблем.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Имам ајфон 4С, дали да направам апдејт на осмица или не? Неколку мислења погоре се жалите дека е поспор телефонот па се двоумам дали да му правам апдејт. Има некоја интересна новост или се си е исто? Поздрав. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom