Instagram

Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.196
Поени од реакции
17.040
Не треба сериозно да ги сфаќате објавите на социјалните мрежи.

Се тоа е некој вид на илузија
ни го перат мозокот, го исполнуваат човекот со нереални очекувања и несреќа. Али ако го сфатиш у поинаква смисла како игра што Боди ја опиша како да скролаш додека Џокерот се клешти во тебе и само за забава, нема штета некоја.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
352
Поени од реакции
1.023
Се средуваат за другарките.
Па ова во пракса за жал повеќе држи вода, отколку тоа дека жените се средувале за мажите.
Како другарка што може да ти каже дека на ништо не ти одговараат новите крем чевли, друг никој! Мажите ко мажи, ги покажуваш чевлите и добиваш еден скроз обичен поглед и уште пообичен коментар, нешто во стилот океј ти се, убави се, честито (значи 90% од случаите се позитивни коментари).
Или па ќе си промениш фризура, 80% нема ни да ја воочат разликата.
Ќе ги средиш ноктите, нема ни да ја воочат разликата.

Ај сега сериозно. Секој се средува за себе прво, а после за другите. Ти нели се средуваш?! Брадата не ја бричиш? Облеката не си ја переш и пеглаш? Парфемче некое не користиш? И тоа е средување. Тоа што мажите не се шминкаат не значи дека не се средуваат. А кога веќе ја спомнав шминката, па 90% од мажите преферираат поприроден изглед кај жената без многу шминка, па сите знаеме какви се актуелните трендови за шминкање.
 

Ramlösa

тешка будала
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.347
Поени од реакции
2.095
ни го перат мозокот, го исполнуваат човекот со нереални очекувања и несреќа.
Додаток на ова е што луѓето стануваат се позавидливи и љубоморни, целејќи по живот кој постои само на некој сервер

Али ако го сфатиш у поинаква смисла како игра што Боди ја опиша како да скролаш додека Џокерот се клешти во тебе и само за забава, нема штета некоја.
Гледајќи по содржините и трендовите кои се поставуваат и следат, повеќето од луѓето доста сериозно го сфаќаат
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.388
Поени од реакции
11.744
ни го перат мозокот, го исполнуваат човекот со нереални очекувања и несреќа. Али ако го сфатиш у поинаква смисла како игра што Боди ја опиша како да скролаш додека Џокерот се клешти во тебе и само за забава, нема штета некоја.
Релативно нов сум на Инстаграм, 2-3 месеци, и искрено лично не се пронаоѓам баш на оваа социјална мрежа (во целост). Партиципирам и на други форуми, а може да се вратам и на Гудридс и тоа е далеку поинтересно за мене отколку да гледам голотии.

Гледам дека има и интересни видеа на Инстаграм, пред се авантуристички или видеа за одредени таленти. Ама која каде била и како се облекла/соблекла не ме интересира баш.

Значи не можам да го критикувам секој сегмент на Инстаграм, има и работи кои за мене се интересни и може да се посветам само на нив во некоја иднина т.е. на сегментите каде се пронаоѓам и кои ми се интересни.

А вашето генерализирање, дали и за кого така се сликала или за кревањето на стандардите, не би го коментирал. Патем не ни знам кој што прави и постира на Инстаграм од форумов, ама го следам наративот на 2те теми....и гледам многу разочарани ликови. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.196
Поени од реакции
17.040
Релативно нов сум на Инстаграм, 2-3 месеци, и искрено лично не се пронаоѓам баш на оваа социјална мрежа (во целост). Партиципирам и на други форуми, а може да се вратам и на Гудридс и тоа е далеку поинтересно за мене отколку да гледам голотии.

Гледам дека има и интересни видеа на Инстаграм, пред се авантуристички или видеа за одредени таленти. Ама која каде била и како се облекла/соблекла не ме интересира баш.

Значи не можам да го критикувам секој сегмент на Инстаграм, има и работи кои за мене се интересни и може да се посветам само на нив во некоја иднина т.е. на сегментите каде се пронаоѓам и кои ми се интересни.

А вашето генерализирање, дали и за кого така се сликала или за кревањето на стандардите, не би го коментирал. Патем не ни знам кој што прави и постира на Инстаграм од форумов, ама го следам наративот на 2те теми....и гледам многу разочарани ликови. :D
не и си ставил на некоја огинче па затоа не знаеш кој хај е инста, поготово срце кога ќе ти стави на огинчето.
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.531
Поени од реакции
2.270
Тоа е веќе друга теза, тука се согласувам.

Ама да викаш дека жените се курви шо се сликаат така додека ти баш такви сакаш да гледаш тоа е веќе друго. Жените се баш такви како што кажа, ќе го прават тоа што мажите го сакаат, утре да почнеме сите да одиме во црква на литургија и да не се вртиме на улица коа ќе помине некоја "јака" они одма ќе стават шамии и ќе дојдат по нас. Така било пред 100 години, само што тогаш мажите бил страв и трепет, оделе од дома и по една недела(кафани, јавни куќи)а жените не смееле ни да прашаат кај се, е сеа коа се сменило времето, денешните мажи кај не се ни колена на нивните предци во ниедно поле, сакаат курви у кревет а чесни по надвор, ама менталниот склоп на жената не е таков ни па ќе биде некогаш.
Во ниту еден момент не напишав "курви", брат
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.313
Поени од реакции
18.586
боже петра. ало се сликаат за да се курчат, тоа нема врска со предизвикување на мажи. Колку е наивно да си мислиш дека на жена само темата маж и се врти во глава.

Јас велам се сликаат за да се покажат, за да глумат филм дека се кул, дека живеат јак богат живот, дека се поубави од некоја трета (ова го прават често), можеби и за да привлечат некој маж узпат оваа опција не е исклучена, ама е последна во листата наведени причини. Некои се сликаат и за кариера и пари од инфлуенсерски статус и брендови за гратис (ова ќе да е прва причина). Да бе изгореа овие за ебење па се слекоа да предизвикаат мажи. Поооооо каква глупост.
Site sho imaat otvoren profil se slikaat zatoa sto sakaat vnimanie i sakaat da se posakuvani.
Suetata im e obvrska i drajv da te zavede i zainteresira da ja/go pratis.
Taka sto, se slika za tebe, za ti da naoprais follow, a ne za sebe.

Sekakvo drugo mislenje e naivnost.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.668
Поени од реакции
9.311
Site sho imaat otvoren profil se slikaat zatoa sto sakaat vnimanie i sakaat da se posakuvani.
Suetata im e obvrska i drajv da te zavede i zainteresira da ja/go pratis.
Taka sto, se slika za tebe, za ti da naoprais follow, a ne za sebe.

Sekakvo drugo mislenje e naivnost.
Ти Дарлинг повеќе да ме следиш на Инстаграм а помалку тука да кажуваш секакви прикаски :pipi:
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
652
Поени од реакции
2.280
Site sho imaat otvoren profil se slikaat zatoa sto sakaat vnimanie i sakaat da se posakuvani.
Suetata im e obvrska i drajv da te zavede i zainteresira da ja/go pratis.
Taka sto, se slika za tebe, za ti da naoprais follow, a ne za sebe.

Sekakvo drugo mislenje e naivnost.
ама ок јасно е дека се сликаат за друг на таков медиум тоа се подразбира и не го дебатираме, сепак главниот мотив не е да заведат маж, можи да е еден од мотивите, сите сакаат стенкање once in a while.
На социјалните медиуми јас мислам дека суета и внимание се во прашање - тие се јавуваат како главниот мотив.

Реално јас кажав дека ниту една девојка за мене не се средувала нешто посебно, ова не начи дека сум одел со забаталени далеку од тоа, во добар дел жените се средуваат за себе. Знае да се среди и за мене не велам не, и сака да заприметиш ако имате договорено нешто посебно, ама добар процент од времето се средуваат за себе - жените се такви, од тоа јас што сум ги гледал барем.
 

Govinda

Јоги, Боги, Роги
Член од
20 април 2014
Мислења
4.833
Поени од реакции
5.546
Ти Дарлинг повеќе да ме следиш на Инстаграм а помалку тука да кажуваш секакви прикаски :pipi:
Де ма само жени ли сакаш да те следат? А ние машките магаренца и кутренца нели како да те заследеме?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.882
Поени од реакции
5.359
Site sho imaat otvoren profil se slikaat zatoa sto sakaat vnimanie i sakaat da se posakuvani.
Suetata im e obvrska i drajv da te zavede i zainteresira da ja/go pratis.
Taka sto, se slika za tebe, za ti da naoprais follow, a ne za sebe.

Sekakvo drugo mislenje e naivnost.
Тие што имаат отворен профил и над 10000 следачи, моментално профилот си го користат за заработка.
Тие што имаат отворен профил и под 10000 следачи, моментално бараат начини како да стасаат до 10000 следачи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
Ајде сите овде скрин да приложите колку следачи имате :sakasuste:Начисто да сме еднаш засекогаш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom