III Таттоо Конвенција Скопје 28.3 2009

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Почитувани таттоо љубители на 28.3 со почеток во 10 ч и оваа година по ред во организација на Нокните Волци имаме прилика повторно да правиме таттоо журка и многу и да се забавуваме!!

Покрај домашните таттоо артисти , веќе има пријавено учесници од Латвија, Германија, таттоо мастерот од Нокните волци од Москва како и србските мастери 081 , Рос и други.

Ви ветуваме добра дружба многу домашни музички бендови пиво , мото егзибиции и многу друго.
Пријавувањето на сите учесници трае до 15 Март и чини 20 € за резервации.

Категории :

1. Small Tattoo
2. Big Tattoo
3. Black and Gray Tattoo
4. Color Tattoo
5. Live Tattoo
6. Realistic Tattoo
7. Best of Show

* Натпреварувањето ке го оценува комисија од интернационални судии
* Секој оној кој ке учествува мора да има завршена тетоважа (освен во Live tattoo)
* Пријавување за учество важи од 16 до 19 часот

Таттоо журката ке трае до кај 20 ч а потоа сите ке не забавуваат музичките бендови , како и многу повеќе што не сакаме да ви откриеме , дојдете и бидете дел од ова збиднување !!!!


 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.889
Супер !!!
Е сега едно ме интересира...дали ова ќе биде фест во стилот само контест на најдобри тетоважи и мајстори, а ќе нема тетовирање?...на пример, јас сакам да дојдам и да се истетовирам...
Фала и поздрав...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Нормално дека ке има и тетовирање :wink::wink: од 10 ч сабајле па се до кај 18 после кој што сака да се натпреварува може да се пријави со готова тетоважа или ако веќе таму ја прави у Live категоријата :):):)

Поз:):):)
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
I kako pomina ova? ke kaze nekoj pokonkretno. Jas sakav da idam alli vcera cel den go prespav i krivo mi e sea:jaj:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
супер поминавме, сликици и конкретно на моиве линкови доле у потпис:):):):) :pipi:
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
супер поминавме, сликици и конкретно на моиве линкови доле у потпис:):):):) :pipi:
Bojle da ne gledav. Sea mi e krivo.

I edna molba do tebe pls, gledam deka si tatoo freak pa ako moze pusti mi linkovi od strani kaj shto mozam da najdam mnogu tetovazi da odberam neshto :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom