iGENEA - тест за гените

Статус
Затворена за нови мислења.

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ako vie samite ne znaete koj ste i sto ste tuka nikoj ne moze da vi pomogne , a sigurno ne nekoja iGenea ili kako i da se vika!!!!

A mene nikoj ne moze da mi kaze koj sum i sto sum bidejki jas znam i koj sum i sto sum i site tuka mozat samo da mi pluknat pod dzamceto, a posebno gejcive i site ostanati.

A vie so kompleksi dokazuvajte se i ponatamu pa ke vidite do kaj ke ve odnese toa.


Па ако ти си сигурен во себе, што се обидуваш НАС да не разубедуваш што сме?

:pos2:

Во најмала рака... кретенско уфрлување направи. Поработи на својот комплекс, нешто несигурно делуваш.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ako vie samite ne znaete koj ste i sto ste tuka nikoj ne moze da vi pomogne , a sigurno ne nekoja iGenea ili kako i da se vika!!!!

A mene nikoj ne moze da mi kaze koj sum i sto sum bidejki jas znam i koj sum i sto sum i site tuka mozat samo da mi pluknat pod dzamceto, a posebno gejcive i site ostanati.

A vie so kompleksi dokazuvajte se i ponatamu pa ke vidite do kaj ke ve odnese toa.
Е добро де прави што сакаш и мисли дека си кој сакаш.Што да ти правам ако се сметаш за Турчин.
Ти самиот рече читнете нешто од експерти.Овие од институтов се баш тоа што бараш ти.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ne sakam da navleguvam vo prasanjeto za genite bidejki e apsolutno nevazno i iluzorno da se rasprava za takvo nesto.Ke se zaprasate zosto neli???
Na toa ke odgovoram so prasanje: Dali mislite deka posle 500 godini tursko ropstvo navistina ostanale geni koi imaat poteklo od anticko vreme????
A pred tursko vreme ne sakam ni da raspravam.
Не бе турските гени биле појаки и ги испотепале нашите сите до еден. :vozbud: Нормално дека ке има некој процент и на турски гени ама како што можеш да слушнеш и да прочиташ од институтот кажуваат дека тој процент е мал што е и логично. Нашиве предци џабе ли се тепале со Турците. Да имале исти гени сега ќе бевме Турци а не Македонци.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
185
Поени од реакции
3
Ako vie samite ne znaete koj ste i sto ste tuka nikoj ne moze da vi pomogne , a sigurno ne nekoja iGenea ili kako i da se vika!!!!

A mene nikoj ne moze da mi kaze koj sum i sto sum bidejki jas znam i koj sum i sto sum i site tuka mozat samo da mi pluknat pod dzamceto, a posebno gejcive i site ostanati.

A vie so kompleksi dokazuvajte se i ponatamu pa ke vidite do kaj ke ve odnese toa.
eve gi be pravite Makedonci!

:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Абре не треба така, се договоривме на Историја да не се крева некој голема фама, само така меѓусебно да го шириме, за гејците да не навалат на институтот. Ама ај коа сте почнале веќе...
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Ne sakam da navleguvam vo prasanjeto za genite bidejki e apsolutno nevazno i iluzorno da se rasprava za takvo nesto.Ke se zaprasate zosto neli???
Na toa ke odgovoram so prasanje: Dali mislite deka posle 500 godini tursko ropstvo navistina ostanale geni koi imaat poteklo od anticko vreme????
A pred tursko vreme ne sakam ni da raspravam.
Основата на генот останува иста, само може мали модификации на генот да настанат. Основата на генот со генот на Античките Македонци ни е иста
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ne sakam da navleguvam vo prasanjeto za genite bidejki e apsolutno nevazno i iluzorno da se rasprava za takvo nesto.Ke se zaprasate zosto neli???
Na toa ke odgovoram so prasanje: Dali mislite deka posle 500 godini tursko ropstvo navistina ostanale geni koi imaat poteklo od anticko vreme????
A pred tursko vreme ne sakam ni da raspravam.
Момче ти бладаш!!!Муслимани И Христијани никако не се мешале бе зевзек.Силувања да имало!!Но во голем процент таквите жени абортирале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom