Icloud unlock

Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Иди прашај во тетово. Имало тип во Приштина што ја пробил целата заштита н ајфон. Ги отклучуваат 100 посто. Цена не знам ама контакт неам од чоекот.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Има постои привремен бајпас се до оној момент додека епл не примети дека не сте активирани преку нивен сервер, и ај погоди после што??????


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Има постои привремен бајпас се до оној момент додека епл не примети дека не сте активирани преку нивен сервер, и ај погоди после што??????


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
Има има чаре. Во приштина е најдено ама не се публикува јавно. Финтата е што после тоа скапаниот icloud не работи воопшто т.е имаш 100 посто исправен телефон без
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Таму можат далавера да измислат а чаре нема :)
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво членови :icon_lol:
Имам Ајфон 5 32 гб, неверлок, донесен од странство, поточно Германија ... телефонот си функционираше се како што треба, во одлична состојба, зборев со него и се ..... решив да го форматирам и телефонот ми се зезна, односно ми излезе најава Apple ID i Password .... Го прашав дедо ми од Германија од каде што е и тој донесен, тој само го знаел е-маилот, а пасвордот не, дали има шанси да се намести? Значи само е-маилот од Apple ID ништо друго, му го местеле таму, зошто тој не се разбира, фала ...
 

QWERTY11

Brzo,brzo pravo u g`zo
Член од
31 декември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
А може ли тој во Приштина да ги мене само матичните плочи и да се прави дека знае да бае на iCloud, се сум пробал, нема теоретска шанса да се прелаже серверот на Apple.
Живнете ја темава добра е поздрав.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Имам ајфон 5, го користев се си беше супер се додека не го форматирав. Телефонот е пратен од Швајцарија и кога го форматирав ми побара APPLE ID кој го знам, но пасвордот не, исто така пасвордот не го знам од емаилот, односно безбедносните прашања ги имам заборавено, помош? Благодарам на сите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom