Hyundai Tucson Problems

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Замарај ги малце поактивно, мора да го решат проблемот. Под гаранција ти е, кажи им дека ќе ги тужиш ако не го средат :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Mnogu do sega se zamarav, ama kje prodolzam da se zamaram toa sigurno.
Можеш да им кажеш ви ја оставам колата и дајте ми друга додека не се реши проблемот. Разговарај со адвокат. Сепак возилото е купено ново и е под гаранција.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.687
Поени од реакции
38.875
многу гледате амерички филмови, овде ќе ти даде некој кола на користење. Иначе тие знаат шо е, до колата е, сигурно мењаат по неколку на ден од тие дпф филтри. Али тоа ти е Хјундаи.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
A ako drugite prozvoditeli imaat problemi so dpg/gpf do niv e kako vo slucajot so Hyndaito ili dpf/ gpf moze ne e dobar ?
 
Член од
14 август 2020
Мислења
224
Поени од реакции
522
Дали е хјундаи,ваг,бмв,мерцедес нема врска.Се дешавало и кај пасат ганц нов да троши литро уље,мерцедес на 1000 км проблем со вентили.Сега скоро имаше по фб кружеше пост нов цитроен запален сам од себе на паркинг.Едноставно се дешава и е лоша среќа да се погоди баш кај дечково дефектна кола,проблемот е со нашиве диструбутери што све ќе напраат да не дадат нова кола.Ова на запад знаеме сите како се решава....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Можеш да им кажеш ви ја оставам колата и дајте ми друга додека не се реши проблемот. Разговарај со адвокат. Сепак возилото е купено ново и е под гаранција.
Зависи колку има нерви, татко на мој другар пред неколку години се бркаше со Тојота, од прва година трошеше масло и тоа прилично многу (мислам околу 1.5л измеѓу интервали). На редовните сервиси само му дополнуваа, а овој бараше да му сменат друга кола оти кога ќе помине гаранцијата ќе му остане проблемот. На крај му платија некоја оштета, а колата ја шитна како половна. Знам дека нерви искина, и потроши многу пари по судови и адвокати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom