HTC One V

  • Креатор на темата Sheldon Cooper
  • Време на започнување

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Официјален апдејт нема теоретска шанса да имате за 4.1
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам јас за Macedonicus, ама на другарчево му се укочува телефонот, ич не е респонзивен и очаен task managment има.

Рам слободен има околу 200, ама џабе, се работи преспоро како за модерен телефон. Направи и factory reset, пак исти курац.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Можеби другар ти заборава да ги гаси апликациите оти кога ќе стиснеш на Home не се гаси апликациjата/играта туку оди на minimize и каj него можеби еден куп ги има натрупани па заборава да ги исклучи. Друго обjаснување не би требало да има. Можеби и мемориската картичка да игра улога, колку повеќе простор толку подобро, каj мене е од 8 ГБ.

На пример ако му се вака наредени треба само да ги влече лево или десно и ќе се изгасат.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
4.3? 4.1 е џели бин а тебе ти викаат дека ќе одиш до 4.3 :pos:

Официјално нема да има, кој ти пишал мислел до 4.0.3
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Се мислам помеѓу HTC ONE V и HTC Desire C. Разликата меѓу двата телефони е 5000 во ОНЕ на тарифата која сакам да земам. Дали вреди да се земи V 5000 ден поскап т.е. колку е подобар од Desire (освен големината која не ми претставува проблем да е помал)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Се мислам помеѓу HTC ONE V и HTC Desire C. Разликата меѓу двата телефони е 5000 во ОНЕ на тарифата која сакам да земам. Дали вреди да се земи V 5000 ден поскап т.е. колку е подобар од Desire (освен големината која не ми претставува проблем да е помал)
Htc one V има поголем и подобар екран со поголема резолуција, пубав дизајн, мн подобар процесор за разлика од Desire C, подобра камера плус можеш да снимаш хд видеа. Јас мислам дека вреди за парите.
Еве и споредба па види сам:)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Htc one V има поголем и подобар екран со поголема резолуција, пубав дизајн, мн подобар процесор за разлика од Desire C, подобра камера плус можеш да снимаш хд видеа. Јас мислам дека вреди за парите.
Еве и споредба па види сам:)
така и планирав, фала

сега да прашам друго, иако малце прашањево не е за тука.. на мобилниов шо го имам сега, андроид 2.1. не ми ја прифаќа лозинката никако.... ја сменав лозинката, го ресетирав телефонот, и пак неќи... а со друг емаил се логира без проблем.... како да го средам то?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Дали може да се инсталира македонска поддршка на тастатурата на телефонов? Гледам има француски, шведски, грчки итн., а нема македонски...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
ја друго да прашам.. колку му држи батеријата со нормална работа,а колку со ненормална ?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
ја друго да прашам.. колку му држи батеријата со нормална работа,а колку со ненормална ?
нормална работа (да си нонстоп на него и да играш/слушаш музика) - 2 дена
ненормална работа (еднаш у ден да видиш колку е саат или нешто да чепнеш или разговор) - 4-5 дена
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
нормална работа (да си нонстоп на него и да играш/слушаш музика) - 2 дена
ненормална работа (еднаш у ден да видиш колку е саат или нешто да чепнеш или разговор) - 4-5 дена
хаха,ја обратно мислев под ненормална работа,нон-стоп висење на нет :) фала.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
дали некој го декодирал и колку му наплатиле? во бт ми побараја 75 евра, зошто бил некоја си понова верзија :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom