How the Universe Works

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

How the Universe Works е документарна серија дело на Discovery Channel и The Science Channel во кое се откриваат многу работи во врска со тоа како настанал универзумот во кој живееме и како тој работи.

Нараторот Мајк Роу (1ва и 3та сезона) и нараторот Ерик Тод Делмус (2ра сезона) убаво и разбирливо го објаснуваат она што го тврдат во врска со универзумот, во врска со тоа како тој настанал, дали тој има свој крај, како тој всушност работи.

Серијата има 3 сезони и се вкупно 25 епизоди, 1 епизода трае околу 45 минути. Јас лично би ви препорачал да си ги симнете во HD (1ва сезона ја имате на замунда 720p) и да уживате во тоа што ви го нудат продуцентите. Одлично е објаснето се, барем за мене, нешто ќе ви биде познато, нешто и не, има интересни фкати и објаснето како е дојдено до тие факти.

Јас ви препорачувам доколку сакате да дознаете нешто повеќе за универзумот да го погледнете, иако немам ништо гледано за универзумот ова за мене е права перфекција.


 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Некои од овие епизоди ги даваа на Дискавери, ама незнам до која сезона стасаа. Ако ги следел некој нека пише до каде се. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom