Hattrick - фудбалски онлајн менаџер

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Добро те најдов.
Ај коа ќе испаднеме од куп, ќе склепаме една пријателска. :wink:
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Hey Hey имам мал проблем... во три четири дена нагло ми падна "тимскиот дух" од мирни на бесни дајкажете нешто како да го кренам тоа ниво а во клубот моментално имам ангажирано :
Тренери голмана: 5; Асистенти тренера: 6; Спортски психолози: 5; Портпароли: 4; Економисти: 4; Физиотерапеути: 3; Доктори: 3.

Исто така пред да ми се случи ова имав купено играч .... шо да правам дали да ангажирам уште некој психолог или да го продам тој играч?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Bale82 напиша:
Hey Hey имам мал проблем... во три четири дена нагло ми падна "тимскиот дух" од мирни на бесни дајкажете нешто како да го кренам тоа ниво а во клубот моментално имам ангажирано :
Тренери голмана: 5; Асистенти тренера: 6; Спортски психолози: 5; Портпароли: 4; Економисти: 4; Физиотерапеути: 3; Доктори: 3.

Исто така пред да ми се случи ова имав купено играч .... шо да правам дали да ангажирам уште некој психолог или да го продам тој играч?
Бале, проблемот е во тоа што духот на тимот расте кога се нанижуваат победи, и нормално опаѓа со порази.
Како и да е, јас би ти рекол да отпуштиш од техничкиот стаф.
Ти требаат само еден тренер на голмани, асистенти ти требаат од 5 па повеќе до кај 9, спортски психолози максимум 2, портпароли максимум 2, економисти максимум 2, физиотерапеути од 3 до 5 и доктори максимум 3. :)
Ти имаш повеќе од ова. Веруј ми, за џабе ќе трошиш пари.
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
StormAngel напиша:
Бале, проблемот е во тоа што духот на тимот расте кога се нанижуваат победи, и нормално опаѓа со порази.
Како и да е, јас би ти рекол да отпуштиш од техничкиот стаф.
Ти требаат само еден тренер на голмани, асистенти ти требаат од 5 па повеќе до кај 9, спортски психолози максимум 2, портпароли максимум 2, економисти максимум 2, физиотерапеути од 3 до 5 и доктори максимум 3. :)
Ти имаш повеќе од ова. Веруј ми, за џабе ќе трошиш пари.

Мислам дека немам проблем со тоа оти во низа сум со 3 победи и еден нерешен резултат па мислам дека не ќе да е до то финтата.....

А да ги намалам некој од персоналот нема потреба од толку ?
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Ej дали има некој кој е за пријателска?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kako da naapraaam juzer nemozam da najdam ajde sakam da pochan pomosh
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ej da se konektiraf peer ama sea mnogu ima ovde nikako da si najdam momchad kaj mi e nema nigde
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Луѓе, помагајте, се` повеќе и повеќе пациенти забегуваат на игрицава. :) www.hattrick.org ... Се работи за онлајн менаџер, на кој можете бесплатно да се регистрирате и да добиете свој тим. Тимот е виртуелен, добивате играчи, пари и стадион и треба да - победувате, како и во вистинскиот фудбал. :)

Се игра лигашко коло секоја сабота, а куп/пријателски во среда. Купувате, продавате, правиуте стратегии, има репрезентации, градите стадиони... Стотии илјади пациенти од целиот свет собира играва. Ѕирнете, видете и пишете. ;)

FK Tetovo, лига III.7, за тие што ќе решат да се регистрираат, ова сум јас. :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Thief напиша:
Луѓе, помагајте, се` повеќе и повеќе пациенти забегуваат на игрицава. :) www.hattrick.org ... Се работи за онлајн менаџер, на кој можете бесплатно да се регистрирате и да добиете свој тим. Тимот е виртуелен, добивате играчи, пари и стадион и треба да - победувате, како и во вистинскиот фудбал. :)

Се игра лигашко коло секоја сабота, а куп/пријателски во среда. Купувате, продавате, правиуте стратегии, има репрезентации, градите стадиони... Стотии илјади пациенти од целиот свет собира играва. Ѕирнете, видете и пишете. ;)

FK Tetovo, лига III.7, за тие што ќе решат да се регистрираат, ова сум јас. :toe:
I jas sum zarazen. :smeshko:
FC Eintracht KV IV.13 liga sega za sega prvo mesto. :icon_bigg

Interesna rabota e nema sto.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Еве нешто повеќе за македонската заедница на Хеттрик: http://hattrick.blog.com.mk/



Еден цитат од блогов:

„Hattrick е он-лајн фудбалски менаџер кадешто добиваш шанса да раководиш со виртуелен фудбалски клуб. Можеш да купуваш и продаваш играчи, да ја водиш економијата на клубот, да ги менаџираш натпреварите и пред се да се дружиш со останатите Hattrick корисници од твојата земја и светот.

Игрицава би ви ја препорачал на сите... интересна е и се игра долг временски период. :)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
пробав да се регистрирам и еве шо ми вика

Waiting list

No users were activated in this league yesterday.

As soon as it is your turn to get a team, you will get an email letting you know.

тоа значи оти ќе треба да чекам, но колку ќе знае ли некој да ми каже????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom