Grillz

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Гарант веќе до сеа ги имате веќе видено оние, за мене гнасните, протези кои што некои од новите рапери ги носат ваљда да покажат дека се многу богати, по дијаманти, мода нешто ова она... Баш прееска си ја слушав траката "Grillz" од Nelly која што е баш направена за протезиве. И ми текна, да куцнам нешто и на блогов за оваа тема, да ве прашам што мислите за таквите протези, дали ви се убави или можеби одвратни. Мене ми се гнасни!!!


Иначе, грилс протезите се појавуваат некаде во 2000 година, или можеби нешто покасно и тоа артисти кои ги носат најчесто се раперите од југот, од Атланта, кранкерите, како Lil' John, Ying Yang Twins, Paul Wall, Nelly итн итн. Има два вида на грилс, едни кои што се вадат најнормално со рака, како и обична протеза за исправање на забите, и вторите кои се лепат за вилицата на корисникот и остануваат таму додека доктор не ја извади.
На сликава подоле, е Paul Wall. Е сеа незнам дали мисли дека со протезиве е убав, али не е..

 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
ОДВРАТНОО ДЕБИЛСКОООО ФЕЕТ БЛЕЕК ЕЕСС ПОНАШАЊЕЕЕЕЕ.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Mnogu mi se odvratni so toa protezistata. Ako mislat deka se epten cool so taa stvar na sebe, e bogami mnogu se lazat.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Како што реков еднаш ќе речам пак: Тој што не знае да рапува си носи протеза.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941



Мене баш ми се закон. Би ставил да дојдат и ваму...само ние сме 10 години назад така да затоа ни изгледаат глупаво
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Глупаво е што ги носат само пропаднати рапери кои врска немаат од рап па мораат да измислат нешто ново за да некој ги примети.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
З'ш бе, Nelly, 50cent...пропаднати рапери се за тебе?!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Леле дај ми слика од 50 cent кога носи протези. Иначе Нели не е рапер него нешто меѓу Р’н’Б и Хип Хоп... А по коментариве гледам дека не знаеш што значи рап... ако по тебе 50 cent и Neli се вистинските рапери па ги споомнуваш тогаш би ти препорачал малку да подначиш за рапот. Имаш тема у музика за рап легенди па види таму... 50 цент и Nelly се мејнстрим комерцијални рапери (50 сент прво беше андерграунд а Нели од почеток си е комерцијала).

Рап е 2 PAc, Run DMC, Notorious B.I.G., N.W.A, Big Pun, Big L, Public Enemy, Jay-Z, Nas...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Tака Нели според мене е пропаднат рапер али сака да покаже колку пари има и немало друг начин.Многу дебилско :toe:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Дебилно, глупаво и гадно на изглед :wink: Барем според мене, ако не знаат да се покажат со друго, нека не се обидуваат да обрнат внимание на ваков начин. :nesvest: :icon_lol:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne mi se dopagaat a me nervira i spotot na Nelly.Ne bi nosel takvi nikogas.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45



Мене баш ми се закон. Би ставил да дојдат и ваму...само ние сме 10 години назад така да затоа ни изгледаат глупаво

ТОЧНО!
а тоа за пропаднати рапери немам коментар! 50 сеинтс за мене не е рапер, а Нели макар што е комерцијала, првите 2/3 албуми му се закон... иначе и мене ми се свиѓаат протезите па што... кој си има пари ќе си ги носи а кој не........................
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
"Rob the jewelery store and tell 'em make me a grill"
:violent1::costumed3
na nekoj mu se sfigjaat na nekogo ne, mene mi se onaka ok :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
да речеме еве и дека grillz се ок као појава....

човече единствено нешто што треа да се сфати е дека таква работа не може да носи секоја уфурана рап црнчуга со дијамантски блузон и пичиња од злато околу себе само зашо имала пари; па добро, ако имаш пари треа да ти биде предизвик и да си средиш и стил (на крај краева купи си), а не едноставно некои кои се ионака одвратни, коа ќе се дијамантосаат и у заб, стануваат гробови поради кои што луѓето од другата полутопка го запалуваат копчето на даљинското за да сменат програма кога ќе ги видат, а коа им слушаат музика им ја замишљаат искезената фаца (со намера да се види протезата) и им се сјебува векот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom