Greece Recognize Republic of Macedonia

Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
е вакви лујџе поштовам:vozbud:

Greece Recognize Republic of Macedonia

Според насловов на темава јас заклучив дека Грција не‘ признала под уставно име МАКЕДОНИЈА, а бие зборвите сосема трето :nesvest:
Е ајде де, две исти теми и + и така неам кредит па гледав само прв дел, а веќе видено :nesvest: :jaj: , џабе трошев...:uvo:

Интересна беше изјава од Грција во која се вели дека спорот за името е само политички проблем. Дали не ја спомнаа историјава оти заборавиле ... или ... Бакојани се измувала со Караманлис, па уз брзање го начкртале тоа. :pos: :tapp:

Абе се убоо само се плашам да не имаат скирена карта во ракавот....да не планираат нешто.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Da de, zatoa sea na sekoj nacin lobiraat za da pokazat kolku nie ne se vodime spored dogovorenoto i ja krsime vremenata spogodba, za da mozat na toj nacin da ja opravdaat tezxata koja ja plasiraat, a taa e deka nie sme neseriozna drzava koja ne zasluzuva da bide clenka na NATO.

Ubavo toa so Branko i Kedrim, ama prasajte se sto toa se vlece ponatamu, kakvi bitki treba da se vodat i dali gi zabole madaloto site niv koj i kako ke gi bie tie bitki, koj nema da spie, koj ke raboti na seto toa, a vsusnost se dvajca bez trojca nasekade po ambasadive, osobeno Njujork.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom