Fury или Arms Warrior?

  • Креатор на темата StormRage
  • Време на започнување
Г

Господ

Гостин
Ja bi arms.Imas mnogu bolje tals tamu i ne vredi da gi batalis site za eden na fury
Inace ne sum igral od 3.1 taka da bi prasal dali "Second Wind" e smenet ili uste e neverojaten regen u stun
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
До некое време бев Анти-армс вориор али ми го хакнаа акаунтот ми го ујачаа си сменив пасворд си се пуштив и ми беше на армс.И ајде да пробам и кога пробав се уверив за тоа што другариве ми викаа дека топ е на армс.И стварно само даваш успорување,Ренд+Оверпауер(криткал 50% ујачано)+мортал страјк+блејсторм=Крај бе:)
 
S

StormRage

Гостин
море сеа глеав некој ненормални билдови за армс вориори... фјури до зубе освен титан грип и ама со Furious Attacks и Heroic Fury... изгледа бајги несаглам за пвп со 2hand оружје :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
Ако на Јог-Сарон, рогот е подобар од Ворлок....тогаш ебеш ти таков гилд. Првиот кил на Јог-Сарон во Хард Мод беше баш поради тоа што во рејдот имаше 5 ворлоци афликшн дека под 25% (трета фаза) Drain Soul прави тик по 16к демиџ :) па да видам рог да прави поголем дпс од тоа. А шо вика Слобо па...Ретри пала на први пет....море ќе го бришам ворлокот кога ќе ми се деси такво нешто да ме тепа ретри пала во ПвЕ :)
Na Yogg10-alone in the darkness koa probuevme prv bev,pred lock i hunter =P


a za warrior...mislam deka fury momentalno e pojako
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
ja mislam deka fury warrior e pojak, ama to e samo moe mislejne
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Шо бе тешко? кажи сервер за набрзина да настегам 80 и прај ти вориор и најди уште еден... и да се пробаме ако ве скинам двајцата шо прајме? :)
Ами шчо да прајме :)
Не играм јас вориор... Само не ми се верува дека protection може да скине 1 arms и 1 fury. NeZzZzZZ :D
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
добро сега ова беше малце поопасно... со саглам скил може зошто да не... а прот ги кини и армс и фјури
Абе мислиш дека добар армс/фјури вориори ќе го јадат од добар прот?
едноставно нема шанси

charge+rend+hamstring+overpower+execute+bladestorm od arms
intercept+bloodthirst+whirlwind+sunder armor i tn od fury =dead be
 
S

StormRage

Гостин
Абе мислиш дека добар армс/фјури вориори ќе го јадат од добар прот?
едноставно нема шанси

charge+rend+hamstring+overpower+execute+bladestorm od arms
intercept+bloodthirst+whirlwind+sunder armor i tn od fury =dead be
математикава ти вреди... ама имаш на прот Charge+Intercept цело време да лупаш, Conclusion Blow,Shockwave, Shield Slam+ нон стоп Devastate+ Revenge и Disarm... ај сега... армс е полесно за тепање него фјури пошо има офхенд... Sunder Armor не ти вреди многу на прот... и плус цело време ќе ти држам Defend... мислам ако имаш некој саглам пиратски фан сервер кај што може да се земе одма опрема земаме исти тиер и готово така ќе се пробаме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom