Friends

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.073
Поени од реакции
13.013
Ги изгледав сите и веќе почнувам да се осеќам празно без нив, ми фалат. Ќе видам колку ќе издржам пред да си ги пуштам пак од прва сезона :icon_mrgr:
Малку да споделам моменти од 10 сезона

Џои, Фиби и Естел. И потоа оној типот хартијата што ја јадеше. +Гласот на Фиби како ја имитира Естел :cuc: :pos:И Чендлер со Џенис и куќата

Janice:What a small world!
Chandler:And yet I never run into Beyonce...

Епизодата со сменувањето на имињата, и покасно кога он смени во Crap Bag :D


Епизодата со учењето француски :rolleyes:CD:We'll now count from 1-5, un, deux, trois, quatre, cinq.
Joey:Eh, blue, blah, floo, flank.
CD:Good job!
Joey:Thankyou.

и ова со таткото на детето кој е и Чендлер :pos:


Епизодата со венчавката на Фиби, со Рос и кучето, со Џои во улога на свештеник дел 2...како се зезна тука Рос еј немогуче :icon_mrgr:

Последната епизода исто со кршењето на таблата, пилињата, пораѓањето, авионите, стигнувањето, и буквално сите епизоди од 10 сезона, а и од сите сезони. Ќе немам време ниту пак можам да ставам толку слики да издвојам се, едноставно предобри се. И така и јас си ги завршив, фала им за секоја изнудена насмевка, разубавување ден, смеење до солзи, поим за легенди се, Friends /\ (y) (y)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336


Некако ептен ми е жал за Метју што не успеа да напраи побогата кариера.. Преголем талент и харизма имал човекот...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кога ќе видиш дека неговиот раскошен актерски талент не е во егалите и фратерните со неговата порочност (склоноста кон пороци му е гигантска) јас сум среќен што и после се, сепак е жив. И Френдс како негов Монт Еверест ми е сасвим доволен.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Кога ќе видиш дека неговиот раскошен актерски талент не е во егалите и фратерните со неговата порочност (склоноста кон пороци му е гигантска) јас сум среќен што и после се, сепак е жив. И Френдс како негов Монт Еверест ми е сасвим доволен.
Потполно се сложувам дека и ова е плус знаејки каков живот водел.. Ама сепак жалосно малце..
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Слабо кој од ТВ сериите иде у филмови. Посебно од тв комедиите.
Него не е тоа толку битно, според мене треба да има пријатели како шо има у серијата.

На ова мислам... :place:
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Луѓе, знаете шо ме чуде.
Там на крајо на 6тата сезона Paul (Брус Вилис) е татко и на Елизабет.
У 7мата сезона там дечките гледат Die Hard. И нишо не и е чудно...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Луѓе, знаете шо ме чуде.
Там на крајо на 6тата сезона Paul (Брус Вилис) е татко и на Елизабет.
У 7мата сезона там дечките гледат Die Hard. И нишо не и е чудно...
E добро де Брус Билис не се глуми себе си туку глуми лик(таткото на елизабет) така да сигурно таткото на елизабет не глуми у Die Hart, If you know what I Mean
 

Kajgana Shop

На врв Bottom