Football Manager 2011

G

GucciMane

Гостин
Еве ми го составот во 2017 година :smir:

Untitled-1.jpg

Еве ти тактика..

Untitled-2.jpg

И + уште еден совет..ке наместиш за корнерите од десна страна левак и обратно и ке наместиш да ги упатуваат топките у 6 yard box. Најдобриот скокач у тимот ке го наместиш на Challenge keeper, и така ке бидеш многу поопасен од корнери :smir:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
а со Нејмар како шпиц ептен ќе бидам опасен од корнер :)
 
G

GucciMane

Гостин
Па кој ти рече Нејмар да го ставаш? Земи го Мексес, му истекува договор и можеш за 4-5 милиони да го земеш а мн е јак. Првата сезона имаше дадено 23 гола :vozbud:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Него сакам 4-3-3 да ирам ал никако да склопам добра тактика за оваа формација со тоа супорт, атак не ми иде со оваа формација
 
G

GucciMane

Гостин
Кога играм на гости најчесто играм на контри, дома против послаби местам од почеток оверлоуд или атакинг колки да дадам гол у први 10 минути и после местам стандард и си пичат :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
мхм незнам пробав јас така со атакинг ал не идеше на пријателските едноставно одсечен шпицот ми беше незнам зошто(за 4-3-3 формација зборам)
 
G

GucciMane

Гостин
Со кој тим играш? Пробај улогите на напаѓачите смени ги. Complete Forward(support)..Advanced Forward..Poacher. намести ги вака и пробај.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Да ве замолам нештo :).

Дајте ми линк од каде да ја симнам играва преку торент, ве молам .. по ПП.

Благодарам
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
ај некој нека организира online нешто да играме малце досадно ми стана против компјутер...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Еј а има ли македонска страна за играва ?
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
11 сезона сум па планирам да терам накај 20 сезони ... Веќе сум икона на клубот и тоа што е САФ за Манчестер јас ке бидам за Јуве :icon_bigg
 
С

сашенко

Гостин
11 сезона сум па планирам да терам накај 20 сезони ... Веќе сум икона на клубот и тоа што е САФ за Манчестер јас ке бидам за Јуве :icon_bigg
Состав нешто да пратиш да видиме и формација? Да видиме која е магијата..
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Ќе може некој да ми даде новиот пач да го инсталирам, да ми даде крак за новиот пач. И ако не го мрзи да ме упати малце повеќе во играта да ми каже како да наместам тренинзи и други основни формации. Да ми каже кој играчи се талент, како да местам формација (не мислам за формација за тоа 4-3-3 такви глупости, туку да ми каже како да ги мотивирам, пред утакмица што да ставам такви работи).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom