Fingerboarding

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Иам Tech Deck,ама со тек на време ја го изменив цело т.е. му стаив црвена шмиргла,страните со лак црвени и тркалата црвени,а иам 7 дела од скејтпарковите на Тони Хок
Повеќето трикови се изи,сеа импасабл ми стана преокупација,а највеќе проблеми имав дур го научам оли-то!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Иам Tech Deck,ама со тек на време ја го изменив цело т.е. му стаив црвена шмиргла,страните со лак црвени и тркалата црвени,а иам 7 дела од скејтпарковите на Тони Хок
Повеќето трикови се изи,сеа импасабл ми стана преокупација,а највеќе проблеми имав дур го научам оли-то!
Јас се мачев дури 6 минути со оли-то и не го научив се напнав и го џитнав скејтчето.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
така го скршив јас мојот lol ..сеа само за возење служи >.<
Иам возено и расклапан шо викаш, и искршен, и со ептен лабави тркалца..

Ollie можам со секаков. kick-flip само со здрав скејт :pos:
мада не се замарам сеа...
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Пак ги има промотивните Тек Декови,само даска,без алатка,без резервни тркалца и без налепници.Али бев приморан да земам,пошто ми се излижа шмирглата на стариов.Бтв има некој идеа за хоум мејд шипка за грајнд,или знае кај има поевтина?
 
П

Паган-др

Гостин
Пак ги има промотивните Тек Декови,само даска,без алатка,без резервни тркалца и без налепници.Али бев приморан да земам,пошто ми се излижа шмирглата на стариов.Бтв има некој идеа за хоум мејд шипка за грајнд,или знае кај има поевтина?
Расклопи пенкалце некое, или молив.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Денес си зедов еден Tech Deck за 340 денари:pipi: Финтите ептен се тешки:jaj:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.896
Поени од реакции
24.480
Хмм.. на видеово изгледа прилично интересно но и лесно, а 100% сум сигурен дека не е воопшто лесно. Сепак многу пари е за таква минијатурна работа.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Интересна работа ... би пробала ако наидам на некој.:smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Интересна работа ... би пробала ако наидам на некој.:smir:
Имаш ли малку страм?

И не е за овде местово, за хоби, за љубов и секс е. Fingerbanging е poor substitute for sex.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Имаш ли малку страм?

И не е за овде местово, за хоби, за љубов и секс е. Fingerbanging е poor substitute for sex.
За шо да иам страм? За некој си скејт со рака дај молимте ... :pos2:

--- надополнето ---

Fingerboard (skateboard)
From Wikipedia, the free encyclopedia


Underside of a Tech Deck fingerboard including Japanese-style Hook-Ups graphics.
A Fingerboard or Finger-Skateboard is a miniature version of a skateboard complete with moving wheels, graphics and trucks. A fingerboard is 96 millimeters long or longer, and can have a variety of widths like 26mm (regular), 28mm (wide), and 29mm and up (extra wide). There is the 57mm minis and the 96mm regular and the cruiser boards.Skateboarding tricks may be performed using fingers instead of feet. Most tricks done on a fingerboard are the same as people do on skateboards. Lance Mountain helped develop fingerboarding as a hobby in the late 1970s and wrote an article on how to make fingerboards in TransWorld's SKATEboarding magazine in 1985. Although fingerboarding was a novelty for years, they became a collectible toy as skateboard manufacturers realized the potential for product branding and profit starting in the 1990s. Fingerboards are now available as expensive novelty toys as well as high-end collectibles, complete with accessories one would find in use with standard-size skateboards. Fingerboards are also used by skateboarders as 3-D model visual aids to understand potential tricks and maneuvers; many users make videos to document their efforts.
Similar to fingerboarding, handboarding is a scaled-down version of a skateboard that a user controls with their hands instead of just fingers, while finger snowboarding utilizes a miniature version of a snowboard.

Рече нешто ?:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom