FIFA 2011 - МФЛ тип игра

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
Значи од наредното коло во FIFA 2011 - МФЛ ќе се започне со типување на натпреварите кои се играат. Билтенот ќе биди истакнат 1 ден пред почетокот на колото т.е. во вторник.

Ајде да видиме кој е најдобар типувач во оваа лига :)
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Ќе типувам само чисти ( 1 и 2 ) или може на голови и така нешто ???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе типувам само чисти ( 1 и 2 ) или може на голови и така нешто ???
На голови ако погодиш повеќе поени ќе ти дадеме. : )

Би ви предложил, ако сакате, да се нафати некој и да прави листа после секое коло и бодови, да видиме кој најдобро типува. Ама дали ќе има таков јунак што ќе се нафати? :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
Ќе типувам само чисти ( 1 и 2 ) или може на голови и така нешто ???
Ќе видиш утре :)

На голови ако погодиш повеќе поени ќе ти дадеме. : )

Би ви предложил, ако сакате, да се нафати некој и да прави листа после секое коло и бодови, да видиме кој најдобро типува. Ама дали ќе има таков јунак што ќе се нафати? :)
Епа не е баш лесна и мала работа тоа :toe:
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Дечки јас би се нафатил, ама да учествуваат одреден број играчи не на кој му текне !!! Бидејќи ако сакаат да типуваат сите тогаш нека си играат Кајгана тип игра !!!

--- надополнето ---

Ќе направам и табела и се само нека има одреден број играчи ( околу 20 максимум ) !!!
:toe::toe:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670


ОВА Е БИЛТЕНОТ ЗА КОЛОТО ШТО ЗАПОЧНУВА ОД СРЕДА

КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ГГ, ГН, 0-2, 3+ и 5+ СЕ ИСТИ ЗА СИТЕ НАТПРЕВАРИ
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
2
ROCKY - 5HINY_MKD 2 - 2.30
KIKS - G.FILIPSIS GG - 1.70
MAN-CE-STER - G.FILIPSIS 2 - 2.50
NOVICA - ROCKY 1 - 2.00
MAN-CE-STER - NOVICA 1 - 1.80

Со 500 ден. уплата :D :salut:
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
А сите ако сакам можам да ги типувам така ????
Или одреден број има ???
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
А сите ако сакам можам да ги типувам така ????
Или одреден број има ???
МОЖИ НАЈМНОГУ 10 НАТПРЕВАРИ НА ТИКЕТ ДА СЕ ТИПУВААТ, А МОЖЕШ КОЛКУ САКАШ ТИКЕТИ ДА НАПИШИШ
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
abe da moze po 3 utakmici sekoj da tipuva i ja ce pram tabeli ako sakate :D

--- надополнето ---

kiks - G.Filipsis 2
ers1nN - kobe 1
Borjan - SmokePumpkin 2
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Првите 6 натпревари сите 3+ !

--- надополнето ---

Звинете за ова погоре
ова се типувањата !

Kiks - G.Filipsis 3+
Rocky - 5hiny_mkd 3+
Novica - DEX 3+
MAN-CE-STER - RASISTIKA 3+
Borjan - SmokePumpkin 3+
Kiks - Rocky ( бидејќи ќе биде големо дерби ) 5+
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
MAN-CE-STER - RASISTIKA 1 - 1
MAN-CE-STER - KOBE 1
MAN-CE-STER - FILIP X
BORJAN - 5HINY 2
KIKS - FILIP GG
RASISTIKA - DEX 1
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
MAN-CE-STER - RASISTIKA 1 - 1
MAN-CE-STER - KOBE 1
MAN-CE-STER - FILIP X
BORJAN - 5HINY 2
KIKS - FILIP GG
RASISTIKA - DEX 1
mancester koj e ovaj filip ??

--- надополнето ---

RockyMk напиша:
mancester koj e ovaj filip ??
aoo filipsis

--- надополнето ---

RockyMk напиша:
mancester koj e ovaj filip ??
aoo filipsis

--- надополнето ---

ROCKY - 5HINY_MKD 2 - 2.30
KIKS - G.FILIPSIS GG - 1.70
MAN-CE-STER - G.FILIPSIS 2 - 2.50
NOVICA - ROCKY 1 - 2.00
MAN-CE-STER - NOVICA 1 - 1.80

Со 500 ден. уплата :D :salut:
hahah idoa 500den :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom