Fantasy Premier League 2021/22

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Антонио за три кола скокнал 0.4 во цена :eek:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Само јас бев доволно глуп 2 саати пред да почне прво коло да го сменам со факинг Марсијал.

А колово Гринвуд го сменив со Жота. :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Скоро 100к го имаат купено веќе.

Ни јас не би го земал. Барем додека не се докаже 6-7 кола по ред како стартер.
Тогаш би размислувал.

Ми се допаѓа разновидноста на тимовите што ќе се појави сеа.
Се инвестира во Роналдо, се крати на Салах, на Бруно, на Кејн.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Сите други: Го купуваат Роналдо
Јас: Го купувам Кејн

Роналдо ќе донесе разновидност во тимовите. Да, точно. Сите други 100 поени, јас 2 поени.

Па и тоа вчера во последен момент... Што ќе правам колово со повреден Сон, па и на Ингс цената може ќе му падне за 0.1м. Ајде вајлд карта Кејн ќе го купам. Глуп.
40 милиони дадов за играч што игра за тим што даде 3 гола во 4 натпревари.
Добро бар 3 кола нормални истерав пред да ја направам првата голема глупост. Можеше и полошо.

За следно коло има да го купам Роналдо место Кејн. Со помин нека му е повредата.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Ама каде вака со Кејн кој е разочаран од живот откако му пропадна трансферот во Сити :vrtioci:
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Јас сум баксузот. Вчера баш го зедов Антонио и еве прво па мушко :pos:
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Два црвени во еден ден . Ќе мора wc да се прави изгледа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Бруно и јас уште го држам, ама нема среќа у пичку матер.

Со Вест Хем погоди статива, па при првиот гол на Јунајтед, Роналдо првично промаши, т.е. му ја фати голманот, па даде гол од одбиената топка. А и првичниот шут му беше зицер и беше по асистенција на Бруно, вака пропаднаа поените. После Роналдо исто по негова асистенција утна 1 на 1 со голманот..

Денеска излегоа Бруно и Гринвуд против еден дефанзивец на Вила, ама Гринвуд место да му подаде за чист гол реши да глуми курназ и шутна и нормално промаши. И таман судат пенал и Бруно зема топка, си викам фала богу некое поенче и од него... и.....
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Бруно и јас уште го држам, ама нема среќа у пичку матер.

Со Вест Хем погоди статива, па при првиот гол на Јунајтед, Роналдо првично промаши, т.е. му ја фати голманот, па даде гол од одбиената топка. А и првичниот шут му беше зицер и беше по асистенција на Бруно, вака пропаднаа поените. После Роналдо исто по негова асистенција утна 1 на 1 со голманот..

Денеска излегоа Бруно и Гринвуд против еден дефанзивец на Вила, ама Гринвуд место да му подаде за чист гол реши да глуми курназ и шутна и нормално промаши. И таман судат пенал и Бруно зема топка, си викам фала богу некое поенче и од него... и.....
Денеска да погодеше можеше да се размислува да се остави Бруно.
После овој промашај многу веројатно дека ќе шутира пенали само во отсуство на Роналдо.
Како и да е, се мислев и ова коло дали да правам вајлд карта, ама реков ајде ќе почекам да помине Челзи-Сити да видам што како и да ти кажам пак немам појма кои играчи би ги земал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom