Fantasy Premier League 2021/22

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Го купив Грилиш место Гринвуд

Грилиш Benched.
Гринвуд гол.

Елементарно познавање немам. Никогаш не веруј на Пеп (11ти заповед)
Екипа зеро.

1634398280102.png
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Раул го стај за да не заебе да не ни влезе тој од клупа ..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Лукаку се повреди, днопертизата вели дека мора да се земе Хаверц ќе има голеада против Норич.
Во последни минути отидов -4, Грилиш летна (уште сега честитки го тој што го купи). Челзи дава 5 гола, Хаверц ни пас :mad:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Втора пат сезонава ми се дешава да стаам некого трипл капитен и да заборавам да стиснам сејв и нормално ни капитен ми останува ни пак трипл се рачуна..... се по список. Ќе ми донесеше убави поени Чилвел и малце да ме дигне со поени.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Лукаку се повреди, днопертизата вели дека мора да се земе Хаверц ќе има голеада против Норич.
Во последни минути отидов -4, Грилиш летна (уште сега честитки го тој што го купи). Челзи дава 5 гола, Хаверц ни пас :mad:
И јас отидов -4 за да го земам Азпиликуета. Го извадија во 60 и некоја во ЛШ, па викам таман ќе го пушти сега од старт. Курац.

Сезонава секоја одлука ми е катастрофална.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ливраменто го имам од прво коло. Ниту еднаш немам од него клин шит видено. Секогаш кога има клин шит или еве денес гол, ми стои на клупа. Секогаш кога игра, нели, прима гол.

Да се надеваме дека Ричарлисон нема да влезе, или Кансело подоцна. Ама со Маунт капитен мислам дека сум сигурен колово.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.056
Лукаку капитен, во 5 за 12 ги продадов Бенрама и Лукаку за Сон и Тоуни.

Денеска топ ден, сите ми се носат поени, си викам утре уште Салах капитен да згази и ги стигам тие што се пред мене.
Отварам Фантази и гледам не сум го зачувал Салах капитен место него автоматски ми е ебени ТОУНИ!!!

И преку куров од кинење на клин шит во 90+ минута, кретенон Семедо мораше пенал да направи.
 
  • Хаха
Reactions: S.L
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Лукаку капитен, во 5 за 12 ги продадов Бенрама и Лукаку за Сон и Тоуни.

Денеска топ ден, сите ми се носат поени, си викам утре уште Салах капитен да згази и ги стигам тие што се пред мене.
Отварам Фантази и гледам не сум го зачувал Салах капитен место него автоматски ми е ебени ТОУНИ!!!

И преку куров од кинење на клин шит во 90+ минута, кретенон Семедо мораше пенал да направи.
Подобра опција за утре. Не знам зошто толкава сигурност дека Ливерпул ќе се прошета со Јунајтед.
А браќата Мбеумо-Тоуни ќе газат со лисиците.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.056
Подобра опција за утре. Не знам зошто толкава сигурност дека Ливерпул ќе се прошета со Јунајтед.
А браќата Мбеуно-Тоуни ќе газат со лисиците.
Повеќе имав сигурност во способностите на Салах и одличната форма која се наоѓа.
Не очекувам Ливерпул да се прошета, али очекувам голови, а ако некој биде инволвиран во тие голови тоа ќе биде Салах.
Барем ова ми беше логиката.
Али очекувам поени и од Тоуни, поготово и во наредните утакмици со оглед на лесниот распоред кој го имаат.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
72 денес
Утре - Салах, ТАА, Жота и Тоуни - вкупно 15 поени да соберат и ќе бидам среќен :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom