Fantasy Premier League 2021/22

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Штотуку вратен од Африка и преморен, против Норич и Лидс дома каде што се може и без него, не беше баш зицер.
Се погоди случајно и Џота и Фирмино тогаш да се повредат, а нему да му свират пенали.

Салах трипл во 26 коло беше претерано кежуалски.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Штотуку вратен од Африка и преморен, против Норич и Лидс дома каде што се може и без него, не беше баш зицер.
Се погоди случајно и Џота и Фирмино тогаш да се повредат, а нему да му свират пенали.

Салах трипл во 26 коло беше претерано кежуалски.
Не би да се навраќам на стари прес конференции за да трвдам сигурно, но мислам дека беше најавено отстуството на Жота и Фирмино, па така минутажата на Салах беше загарантирана.

Кежуалски дефинитивно да, но во тој случај бегање од толпата и одење со differential pick можеше многу да те уназади. Преку 1м менаџари трипл имаа на Салах искоритено, а извади 28 поени.
Самото играње капитен на Салах сезонава не е за ти да направиш разлика пред другите, туку да се одбраниш другите да не ти направат разлика... за жал :( 60% TSB е премногу за еден играч.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не би да се навраќам на стари прес конференции за да трвдам сигурно, но мислам дека беше најавено отстуството на Жота и Фирмино, па така минутажата на Салах беше загарантирана.

Кежуалски дефинитивно да, но во тој случај бегање од толпата и одење со differential pick можеше многу да те уназади. Преку 1м менаџари трипл имаа на Салах искоритено, а извади 28 поени.
Самото играње капитен на Салах сезонава не е за ти да направиш разлика пред другите, туку да се одбраниш другите да не ти направат разлика... за жал :( 60% TSB е премногу за еден играч.

За Фирмино не беше. Не прашувај како знам. Тоа двојно коло од 400-ти во свет ме фрли на 50.000-то место.
За Џота беше најавено.
Магично преку ноќ Фирмино беше изоставен поради повреда.

Мене ме уназади затоа што воопшто го немав. Па мислев дека со Фирмино ќе истуркам и после тоа ќе го вратам Салах.

Ма да, има потенцијално Сити добар распоред 36-то коло ако не се лажам, само да имаат императив дотогаш и КДБ трипл.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Трипл на Салах во 26то коло не се пропушташе.
2 натпревари дома, против двете најслаби одбрани во ПЛ.
Зицер.
Мислев нема да го играат фул на тие две.

Кутињо се заебав што не го ставив...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Ја искористив трипл 26-то коло. Го играше клоп салах ептен малку првата утакмица откако се врати, не се сеќавам дали влезе како замена, така да, претпоставував дека ке го игра и двете наредни. 84 бода е солидна добивка.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
И јас се заебав не го искористив триплот тогаш а сега го стаив.. бар гол даде ај ама преку кур не е интересно сите салах у тим сите него трипл..
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Кога сите го имаа трипл Салах, јас го извадив мислејќи дека нема да игра на некои мечеви, оправдано. Вратен од Африка, згуснат распоред, замор. Тој играше во двојното коло и 90 отсто од луѓето со тој чип направија кариера.

Сега решив во 36-то коло да го ставам Салах трипл - два поени со Тотенхем, на клупа со Вила. Не го мислев, КДБ ми беше на ум, но поради тоа што претпоставив дека вториов во мини-лигата ќе го има за капитен обичен (се испостави како точно), не сакав да ризикувам. Се бранев.

Салах одмораше пред Тотенхем, одмора и сега магично. Мајката мамина на Клоп да му ја ебам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Постојат 2 типа на играчи. Едниот ^
:nesumjas: Другиот

1652338420565.png
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И трета категорија, бедотии бедни што не се слушаат себеси:

20220512_092120.jpg



Шест кола правев простор да го вратам КДБ и тоа да го вратам за да го триплирам.
Бедо бедна.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Си викаш, Челси ке се оправи по ЛШ, ставиш 3-ца играчи во тимот, и секако, Хаверт не помириса терен, заедно со Силва. На сметка на играчи на Сити кои бркаат титула. Генијално.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ја баталив играва некаде во февруари кога направив глуп потег и не приметив дека Салах ги има дома Норич и Лидс(?) и го играв Бруно трипл капитен едно коло претходно. Ај што ја утнав со трипл, па и следното коло не успеав да сменам тим пошто не знаев дека во петок имало утакмици, и ми остана Бруно капитен и за наредно.

Ама затоа на драфтот сум убедливо best of the rest, иако имав ептен слаб старт на сезоната. @Dani е веќе друга лига. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom