Fantasy Premier League 2021/22

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
КДБ ми беше пикиран за капитен цела недела, прееска на работа го сменив денис за максимилијан, и денис го ставив капитен за да ми биде интересна утакмицата вечерва. Не ми беше интересна.

Исто. Со таа разлика што мене Кинг ми е, па некако се чувствувам убаво во моментов. Конкурентите го убија Денис колово.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Второ коло по ред Денис капитен.

Дур ми беше на клупа 50 поени. 2 дупли кола капитен, вкупно 1 бод.
Noice.
 
Член од
14 август 2013
Мислења
46
Поени од реакции
89
Хакиран ви е профилот на Fantasy? Мене да. Вчера отварам околу 18.30 да си го средам тимот и што да видам... Направени 20 трансфери, минус 76 поени, ставени играчи од четврта класа (искористени 72м, останати 28м), искористен Bench boost, капитен голман, сменето име на тим, мое име и презиме на профилот, држава, омилен тим, боја на дресови... Се разочарав.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Хакиран ви е профилот на Fantasy? Мене да. Вчера отварам околу 18.30 да си го средам тимот и што да видам... Направени 20 трансфери, минус 76 поени, ставени играчи од четврта класа (искористени 72м, останати 28м), искористен Bench boost, капитен голман, сменето име на тим, мое име и презиме на профилот, држава, омилен тим, боја на дресови... Се разочарав.
Веќе еден месец има проблем со хакериве. И истото им се дешава на сите "жртви".

Колку комплексна лозинка имаше? Се претпоставува дека погодени се тие со едноставна лозинка.
Од наредна сезона веројатно ќе имплементираат и two-factor auth.
 
Член од
14 август 2013
Мислења
46
Поени од реакции
89
Лозинката ми е прилично комплексна, со бројки и букви, но проблем е што ја користам и на друго место.
Да, точно е тоа за two-factor authentication за следната сезона, но оваа сезона за жал е сјебана.

Photo_1.jpg Photo_2.jpg
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Лозинката ми е прилично комплексна, со бројки и букви, но проблем е што ја користам и на друго место.
Да, точно е тоа за two-factor authentication за следната сезона, но оваа сезона за жал е сјебана.

Прегледај го приврзокот 321693Прегледај го приврзокот 321694
Лошо е што од ФПЛ не излегуваат во пресрет па да направат rollback на измените и да го испроцесираат колото со играчите од претходното коло. Не е идеално пак, ама значително ќе се ублажат последиците, пошто најчесто жртви се активни играчи со повисок ранк на оверал.
Можат да ги идентификуваат нападнатите акаунти и со една скрипта на ниво на база да го средат ова.
 
Член од
14 август 2013
Мислења
46
Поени од реакции
89
Се согласувам со тебе, така би било најправедно, но тие сметаат дека тоа би било "неконзистентно" и би го нарушил "интегритетот на ФПЛ".
Ме интересира дали и на некој друг од Македонија му се има случено ова?

Photo_3.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.356
Ремзи капитен, Астон Вила со 4 гола. Ниту асистенција :pos:
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Ремзи капитен, Астон Вила со 4 гола. Ниту асистенција :pos:
Ништо не го победува Havertz против Norwich со никаков учинок на 7-0 резултат и буквално секој играч од Chelsea со било каков return.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Салах Трипл колово....

А се мислев дали Кутињо минатото или Салах ова коло...


Топ
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Салах Трипл колово....

А се мислев дали Кутињо минатото или Салах ова коло...


Топ
Трипл на Салах во 26то коло не се пропушташе.
2 натпревари дома, против двете најслаби одбрани во ПЛ.
Зицер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom