Family Guy

  • Креатор на темата UnholY
  • Време на започнување

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Го убија Брајан
Многу се изнервирав. Најдобар лик ми беше. Заради него и Стјуи ја гледам серијата. Паралелно ги гледам новите и сега моментално 4та сезона. И се смеам како ненормална. Стјуи кога лежеше у кревет со Брајан и плетеше гоблен на кој пишуваше Kill Lois.:pos:
 
P

PewDiePie

Гостин
Многу се изнервирав. Најдобар лик ми беше. Заради него и Стјуи ја гледам серијата. Паралелно ги гледам новите и сега моментално 4та сезона. И се смеам како ненормална. Стјуи кога лежеше у кревет со Брајан и плетеше гоблен на кој пишуваше Kill Lois.:pos:
Да Стјуи и Брајан најјаки беа,не знам како може вака да се самоубијат сценаристите,башка тоа новото куче ме нервира.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да Стјуи и Брајан најјаки беа,не знам како може вака да се самоубијат сценаристите,башка тоа новото куче ме нервира.
Ќе разберев ако на кучето глас му позејмуваше некој актер кој решил да си оди од серијата, но во ситуацијава, креаторот на серијата ги позејмува гласовите на Питер, Брајан, Стјуи, Квегмајер и на уште некои други и ваков потег беше апсолутно непотребен. Брајан беше гласот на разумот во куќата и единствен нормален и со најмала доза невротичност. И мене новово куче не ми се допаѓа искрено, Брајан никој не може да го замени.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ќе разберев ако на кучето глас му позејмуваше некој актер кој решил да си оди од серијата, но во ситуацијава, креаторот на серијата ги позејмува гласовите на Питер, Брајан, Стјуи, Квегмајер и на уште некои други и ваков потег беше апсолутно непотребен. Брајан беше гласот на разумот во куќата и единствен нормален и со најмала доза невротичност. И мене новово куче не ми се допаѓа искрено, Брајан никој не може да го замени.
Ги напињаат на ФБ страната нон стоп,на се што ќе постираат од продукцијата доле одма коментари вратете го брајан,вратете го брајан со по 1000 лајкови на коментар :icon_lol:
Вратиле на еден таков коментар пишале "ни треба ураниум за Стјуи да ја изгради временската машина,да не имате вие ?" Така да се уште имам надеж дека ќе го вратат. Реално шоуво никој не го гледа заради Питер или Луис или децата(ок имаат моменти понекогаш) ама секогаш е најјако Брајан и Стјуи кога тролаат.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ги напињаат на ФБ страната нон стоп,на се што ќе постираат од продукцијата доле одма коментари вратете го брајан,вратете го брајан со по 1000 лајкови на коментар :icon_lol:
Вратиле на еден таков коментар пишале "ни треба ураниум за Стјуи да ја изгради временската машина,да не имате вие ?" Така да се уште имам надеж дека ќе го вратат. Реално шоуво никој не го гледа заради Питер или Луис или децата(ок имаат моменти понекогаш) ама секогаш е најјако Брајан и Стјуи кога тролаат.
Инаку се покренаа иницијативи и петиции и рекоа дека ќе го вратат за сигурно. Најверојатно уште и во оваа сега денес што ќе излезе, ама ако не е во оваа денес, т.е утре што ќе искочи, тогаш ќе го вратат во наредната.:icon_mrgr:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Family Guy’s Brian May Be Resurrected Just In Time For Christmas

All Stewie wants is his dead dog back
By Charlotte Alter @charlottealterDec. 06, 2013

FOX

‘Tis the season to die and get reborn. Brian Griffin, the talking dog on Family Guy who got hit by a car in the Nov. 24 episode, may live to sip another martini.
_______________________________________________
'Family Guy' bringing back Brian the dog for Christmas episode?

Get More: TV
12/06/2013 by Kristina Lopez
Could Brian be returning to "Family Guy"?
Related News
Stories:
The fan favorite character met his demise earlier this season during the Nov. 24 episode "Life of Brian." The Griffin's family dog was hit by a car during the episode and died from his wounds. The family members then went and got a new dog, Vinnie, portrayed by Tony Sirico of "The Sopranos."
However, Brian reportedly makes an appearance in the show's upcoming Dec. 15 episode, according toEntertainment Weekly. It is not known how the character will return, but the entertainment outlet reports that the character will continue to play a role on the show.
The upcoming episode is titled "Christmas Guy" and Entertainment Weekly reports that the episode synopsis says, "Stewie devises a master plan to get the one and only thing he wants for Christmas." Fox has not commented on the reports of the character's return.
After Brian's on-screen death, fans launched a petition on Change.org called "Seth MacFarlane, and Fox Broadcasting Company: Bring Brian Griffin back to Family Guy." As of this writing the petition has over 128,000 signatures.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
му седнувам на финалето сега, претпоследната само што ја изгледав, окej mi bese, sega finalevo e na red :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Како бе само 4 страни има темава? :place:

Како ви се допадна crossover-от? Ја очекував повеќе, многу минути дадено на „тепачката“, Meg и Lisa, а премалку на Стуи и Барт и мајките. But still, моментите кои си сакал да се случат додека си ги гледал одделно двете серии:



What the deuce?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Фалеше „Симпсонс“ хуморот, можеа повеќе, но пак бев хај цело време дури глеав. Ова беше низ призмата на Фемили Гај сепак, затоа јак муабет кажа Питер кога рече дека Симпсонови и жителите од Спрингфилд никогаш не би дошле во Quahog. :D Имаше јаки муабети, омилени ми беа Барт и Стјуи. Радијацијата кога ги мавна и ги дадоја Хомер во Фемили Гај стил и Питер во Симпсонс стил беше епик.



 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ауууууууу S16E18 искина.
Иако зборењето против millennials е можеби веќе станато клише, епизодава беше пресмешна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom