Facebook Apps

  • Креатор на темата MiniTurtle
  • Време на започнување
M

MiniTurtle

Гостин
Знае некој како се прави Фб Апликација од најновите како што е на страницата Fejsbuk 2012 ...Благодарам однапред.. Поздрав :)
 
M

MiniTurtle

Гостин
само на страни е мож но,. а не на профил . Идеш кај шо пишуе тимлине и стрелка и ти отвара мени и идеш на welcome . И после ќе си се снајдеш
http://www.flickr.com/photos/searchinfluence/6795821244/
не ме сваќате.. :// јас знам да правам табови бла бла, но незнам да направам ваква апликација, што се објавуваат автоматски слики на ѕидот, пр. влезеш во табот лајкнеш и почекаш малце отвориш нешто и после 5 секунди на ѕидот имаш објавена слика.
 
С

Само Човек

Гостин
Тоа е општо за апликациите ://
имаш тутуријали како линкови се во текстот, имаш примери баш разгледав добро има пример за се, дури и кодови има примери . Види убаво нека не те мрзи, не се праи фб апликција заа 2 мин, треба малку труд. :)еве значи јас од ова немам подетално објаснување и попросто дај разгедај добро има тртканици но никако не е општо ;)
--- надополнето: 22 април 2012 во 20:13 ---
Мора прво да го верифуваш акаунтот преку мобилен или кредитна , па да можеш да правиш апликации. Убаво пишува одиш деволоперс апликацијата таму имаш да креираш нови апликации.
 
M

MiniTurtle

Гостин
имаш тутуријали како линкови се во текстот, имаш примери баш разгледав добро има пример за се, дури и кодови има примери . Види убаво нека не те мрзи, не се праи фб апликција заа 2 мин, треба малку труд. :)еве значи јас од ова немам подетално објаснување и попросто дај разгедај добро има тртканици но никако не е општо ;)
--- надополнето: 22 април 2012 во 20:13 ---
Мора прво да го верифуваш акаунтот преку мобилен или кредитна , па да можеш да правиш апликации. Убаво пишува одиш деволоперс апликацијата таму имаш да креираш нови апликации.

знам :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Може ли кратко туториалче како се прави таб пример прати на 30 пријатели за да ја видите содржината или како се нарекува тоа..чисто од интерес не дека се занимава со такви работи..фала однапред ако не ви е тешко :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Знае некој како се прави Фб Апликација од најновите како што е на страницата Fejsbuk 2012 ...Благодарам однапред.. Поздрав :)
Јас знам да правам! , што ти треба пиши приватно!
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 16:01 ---
Знае некој како се прави Фб Апликација од најновите како што е на страницата Fejsbuk 2012 ...Благодарам однапред.. Поздрав :)
Јас знам да правам! , што ти треба пиши приватно!
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
a зошто бараат моб. или кредитна земаат пари нешто или................?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
a зошто бараат моб. или кредитна земаат пари нешто или................?
За кредитна незнам , али за МОБИЛЕН не зимаат само го пишеш мобилниот и ти стига код за активација ! колку да ти стане валиден профилот! не е ништо страшно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom