Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знае некој во што е проблемот ,ми се појави ова на фб и блокирано ми е се .

Opera_Snapshot_2021-04-25_184610_www.facebook.com.png Opera_Snapshot_2021-04-25_184610_www.facebook.com.png
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.603
Поени од реакции
11.685
Како може бе сите френдз да ми гледаат што јас сум коментирал на рандом пејџ ? Нели ако тие не ја лајкнале страната неможе да гледаат што таму јас сум коментирал ? Прашања кој ме мачат... и како да реагирам.... фала.
кај мене еден пријател, веројатно МЕ ПРАТИ ?, гледа и по групи што сум праќал, па и тој се вклучува да коментира таму а не е зачленет? во групите....
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
Како може бе сите френдз да ми гледаат што јас сум коментирал на рандом пејџ ? Нели ако тие не ја лајкнале страната неможе да гледаат што таму јас сум коментирал ? Прашања кој ме мачат... и како да реагирам.... фала.
Што има да реагираш? Не е тоа тој профил. Инаку да. И јас гледам коментари на пријатели на фејсбук страни или јавни фејсбук групи, ама само преку апликацијата на адроид. На фб за компјутер не.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.885
Поени од реакции
10.315
Почнаа да ми излегуваат слики и објави на луѓе што ниту ги имам на френдлиста, ниту ги следам, и во главно прв пат ги гледам.
Прво мислев дека се спонзорирани постови, меѓутоа некои ептен personal ствари ми излегуваат ко She said YES, некоја баба ставила слика со внучињата и слично, што искрено ми е непријатно да ги гледам со оглед на тоа што немам идеја кои се луѓево и што бараат кај мене на фид.

Дали некој друг има забележано вакво нешто?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.149
Поени од реакции
6.237
Почнаа да ми излегуваат слики и објави на луѓе што ниту ги имам на френдлиста, ниту ги следам, и во главно прв пат ги гледам.
Прво мислев дека се спонзорирани постови, меѓутоа некои ептен personal ствари ми излегуваат ко She said YES, некоја баба ставила слика со внучињата и слично, што искрено ми е непријатно да ги гледам со оглед на тоа што немам идеја кои се луѓево и што бараат кај мене на фид.

Дали некој друг има забележано вакво нешто?
Инстаграм има имплементирано ваква опција, откако ќе ги изгледаш сите објави на личностите кои ги следиш почнуваат да излегуваат слични профили.
Можеби и ФБ почнува да имплементира сличен алгоритам.

Иако кажа дека не се реклами, види дали даваат некое вакво објаснување.
1622040977519.png
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.885
Поени од реакции
10.315
Инстаграм има имплементирано ваква опција, откако ќе ги изгледаш сите објави на личностите кои ги следиш почнуваат да излегуваат слични профили.
Можеби и ФБ почнува да имплементира сличен алгоритам.

Иако кажа дека не се реклами, види дали даваат некое вакво објаснување.
Прегледај го приврзокот 296307
Фала, ќе проверам :pipi:
 
Член од
5 март 2011
Мислења
796
Поени од реакции
745
Зошто кога го снимам екранот (видео) имам звук а исто кога го снимам а разговарам на месенџер нема звуки ако може како да го уклучам
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.603
Поени од реакции
11.685
не ми е јасно зошто ФБ блокира ако во коментар ставиш друг линк ???
еве имаше фб текст за Базенот во Штип, каде ја покачиле картата на 300мкд за да не може да одат голтарите туку само буџите..
Во коментар го пуштив овој линк и одма другиот ден блокада на коментарот... НЕ ГО читал ова НИКОЈ, некој СОФТВЕР за блокирање, ама не разбирам зошто во комент не може ЛИНК да оди ????..

Ромите во Прилеп на протест, не ги пуштале во градски базен

важно на ФБ 99% коментари се со медиа тенори и други глупости, ама екстерен линк НЕ НИКАКО
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
22
Mnogu sakam fejsbuk od, pricina sto imam ideno na natprevari po matematika i mnogu ja sakam ovaa nauka a, toa e kako da resavas matematicki zagatki...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom