F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
:pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2:

Фудбалерите кои ја показаа својата неспособност и овој пат беа Манчестер Јунајтед со голот постигнат во 74 минута од натпреварот, гол постигнат по шутот на Карик а рефлектиран од младиот Мачеда. Анонимниот италијанец повторно се показа како среќна амајлија за Фергусон пуштајки го во игра за спас на срамот што се навестуваше на стадионот на Сандерленд, кој пак тинејџерот Мачеда повторно со само првиот допир на топката го постигна и вториот погодок по ред за спас на баснословниот тим на Манчестер Јунајтед.
За разлика од нив Ливерпул повторно ја показаа својата надмоќност кога станува збор за натпревар во Премиер лигата победувајки и понизувајки ги фудбалерите на Сем Алардајс, Блекбурн. Победата ке беше уште попонизувачка доколку на голот не беше извонредниот Пол Робинсон кој пак со неговите извонредни интервенции на голот на Блекбурн само ја ублази болката на навивачите на Блекбурн кои и така ја насетија катастрофата на нивниот тим па така од предвидените 3000 дојдоа само околу 200-300 навивачи на стадионот на Енфилд.
Сакам сите натпревари Манчестер да ги победе со по еден гол разлика а вие победувајте со голема гол разлика. Меѓутоа на крајот ќе има една разлика. Гигс и Фердинанд ќе ја дигаат титулата, а вие како и секогаш со празни раце како во последните 19 години.

HAVE YOU EVER SEEN GERRARD WIN THE PREMIER LEAGUE? :tapp::tapp::tapp::tapp: :pos2::pos2::pos::pos:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Сакам сите натпревари Манчестер да ги победе со по еден гол разлика а вие победувајте со голема гол разлика. Меѓутоа на крајот ќе има една разлика. Гигс и Фердинанд ќе ја дигаат титулата, а вие како и секогаш со празни раце како во последните 19 години.

HAVE YOU EVER SEEN GERRARD WIN THE PREMIER LEAGUE? :tapp::tapp::tapp::tapp: :pos2::pos2::pos::pos:

Ај вил си ит тхис ијар!!!:vozbud::nesvest:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Во приликава сакам да им ја честитам третата титула по ред на Манчетер Јунајтед.
Едноставно, покрај 15 напттревари по ред без примен гол (толку и победи) со одлична игра, сега формата паѓа, ама се демонстрира невидена среќа, среќа со која се добива(ат) натпревар(и).
А то е добитната комбинација за титула. Честитки.


Рано е уште за честитки..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Пато кога ќе ги ставаш резултатие ако може и табелата да ја постираш да разгледаме убаво...

Фала однапред
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Еве јас ќе ја ставам табелата после секое коло.


 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Манчестер Јунајтед остана врвот на табелата

Уште една минимална победа за англискот првак Манчестер Јунајтед откако во дуелот од 32 коло од Премиер лигата како гостин го победи Сандерленд со 2:1.

Резултати на другите натпревари: Ливерпул - Блекбурн 4:0, Челзи - Болтон 4:3, Мидлсброу - Хал 3:1, Портсмут - ВБА 2:2, Тотенхем - Вест Хем 1:0, Виган - Арсенал 1:4, Стоук - Њукасл 1:1.

Денеска играа: Астон Вила - Евертон 3:3 и Манчестер Сити - Фулам 1:3

Табела:Манчестер Јунајтед 71 бод (31натпревар), Ливерпул 70 (32), Челзи 67 (32), Арсенал 58 (32),...



а од табелата погоре се гледа дека ќе биде јака борбата за опстанок,баш заради тоа сакав да ставате табела,да развиеме малце дискусија и за тоа,а не само Манчестер,Челзи,Ливерпул,Арсенал....Сепак моја желба е да остане Њукасл
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако изпадне Њукасл дефенитивно ке ми биде најголемото разочарување.
Ееееее шо беше тај тим а шо е сега мајкуму па и со тие играчи не може да му тргне да сврззе 2-3 победи ај белки на легендата Ширер ке му тргне.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Team of the week (3-5-2):
GK: Paul Robinson (Blackburn) - 37
DF: Ledley King (Tottenham) - 35
DF: Abdoulaye Faye (Stoke) - 37
DF: Daniel Agger (Liverpool) - 36
RM: Theo Walcott (Arsenal) - 37
CM: Gareth Barry (Aston Villa) - 38
CM: Frank Lampard (Chelsea) - 37
CM: Javier Mascherano (Liverpool) - 37
LM: Steven Pienaar (Everton) - 37
FW: Fernando Torres (Liverpool) - 41
FW: Didier Drogba (Chelsea) - 38


Flops of the week (4-4-2):
GK: Scott Carson (West Bromwich Albion) - 25
RB: Keith Andrews (Blackburn) - 25
CB: Richard Dunne (Manchester City) - 20
CB: Micah Richards (Manchester City) - 25
LB: Kamil Zayatte (Hull) - 25
RM: Bernard Mendy (Hull) - 25
CM: Michael Brown (Wigan) - 26
CM: Hayden Mullins (Portsmouth) - 25
LM: Chris Brunt (West Bromwich Albion) - 25
FW: Shola Ameobi (Newcastle) - 26
FW: Johan Elmander (Bolton) - 24


И еве како изгледа моменталниот состав на годината..Сепак ќе има измени


GK: Shay Given (Manchester City) - 33.97 average
RB: Jose Bosingwa (Chelsea) - 31.55
CB: Michael Turner (Hull City) - 33.32
CB: Martin Laursen (Aston Villa) - 33.84
LB: Patrice Evra (Manchester United) - 31.73
RM: Antonio Valencia (Wigan Athletic) - 33.27
CM: Frank Lampard (Chelsea) - 34.91
CM: Steven Gerrard (Liverpool) - 35.46
LM: Ashley Young (Aston Villa) - 33.08
FW: Wayne Rooney (Manchester United) - 34.35
FW: Fernando Torres (Liverpool) - 35.53

Како што гледаме Торес е прв 35.53 средна оценка,втор е Лампард со 34.91,па Руни со 34.35



еве ги и разочарувањата на годината
GK: Scott Carson (West Bromwich Albion) average 29.77
RB: Benoit Assou-Ekotto (Tottenham) - 28.96
CB: Andre Ooijer (Blackburn) - 28.54
CB: Fabricio Coloccini (Newcastle) - 27.87
LB: Jose Enrique (Newcastle) - 26.65
RM: Julien Faubert (West Ham United) - 27.67
CM: Keith Andrews (Blackburn Rovers) - 28.35
CM: Amdy Faye (Stoke City) - 27.47
LM: Chris Brunt (West Bromwich Albion) - 28.24
FW: Roman Pavlyuchenko (Tottenham Hotspur) - 27.54

Хосе Енрике од Њукасл,најгоелмо разочарување!

Во колку саат и на која(А1 или А2) ќе биде утрешната реприза од прегледот на колото?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Вечерва е прегледот на колото на А1 а репризите незнам кога се порано беа во 14 часот на А1 но сега ги нема незнам зошто и на А1.КОМ.МК проверив и таму нема во програмата ставено реприза.Ако најдам информација ќе ти кажам.ПОЗДРАВ.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
МаnUtdChampions само да прашам од кај ти е ова за составите ?

Инаку покрај ВБА мислам дека и Хул ќе биде еден од тимовите што ќе испаднат од лигата.До крајот играат дома со Стоук,Ливерпул и Манчестер,гостуваат на Астон Вила,Сандерленд и Болтон.Затоа иако има 4 бода предност,мали се шансите да остане и наредна сезона. :smir:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Сакам да испадне Њукастл бидејки иако имаат добар состав оваа година ништо не покажаа.Така не се брани честа на еден клуб кој е еден од подобрите во Англија во изминатите години.Сандерленд оваа година прикажаа одлична игра и мислам дека не треба да испаднат.Миделсброу и ВБА се другите две екипи кои би сакал да испаднат поради многу лошата форма на двата тима.За Хал Сити мислам дека заслужија да бидат и наредната година во Премиер Лигата.За екипата на Блекбурн ќе кажам дека играат многу грубо и дрско а бидејки во Англија треба да се игра таков фудбал со многу цврстина и жестина треба да го зачуваат своето место во Премиер Лигата
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Секоја сезона сакам на крајот да испаднат барем 2 од трите новајлии во лигата... е сега Хал покажа на неколку натпревари дека има муда да се носи со големите тимови во лигата. Едно време и втори беа на табелата ако не се лажам - алал им вера, и мислам дека заслужува да остане...Њукасл е срамота да испадни(мислам дека Ширер ќе ги спаси), а ми се допаѓа играта на Сандерленд у последно време

Така да најреално ќе биди да испаднат В.Б.А, Стоук и еден од Блекбурн или Мидлсборо
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Така да најреално ќе биди да испаднат В.Б.А, Стоук и еден од Блекбурн или Мидлсборо[/quote]

Нее...Најреално ќе биде да испаднаат ВБА, Стоук и Сандерланд...А Блекбурн и Мидлсборо јас мислам дека ќе опстанаат...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom