F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Прво беше зафатена топката а после го зафатија и него така да мораше да падне. Просто е нели?
Чомбе друже дај не се замарај толку со туѓи мислења. Што и да направиш не можеш да им го смениш како што они не можат да ти го сменат мислењето твое дека Мурињо е лош трењер. И мора да признаеме дека нашиов симулира како улаф. Ама успешно. Додека некои симулираат и доста неуспешно. Тоа се пички. Не Роналдо. Барем му успева тоа шо сака, и добива тоа што сака.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Кристијано Роналдо е мн добар играч, ама не е најдобар но ќе биде еден од најдобар кој ќе престане да се лигави и да глуми пенали, да не влгаа у дуели и да паѓа на секој додир и да бара картон за противничкиот играч (ми се напрае мерак кој му дадоја жут поради приговор, тој не е судија па да дели правда).

п.с вие од ман јун мн мн не се буните, ко да не е вистина ова !!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
[zEUs];1722020 напиша:
Кристијано Роналдо е мн добар играч, ама не е најдобар но ќе биде еден од најдобар кој ќе престане да се лигави и да глуми пенали, да не влгаа у дуели и да паѓа на секој додир и да бара картон за противничкиот играч (ми се напрае мерак кој му дадоја жут поради приговор, тој не е судија па да дели правда).

п.с вие од ман јун мн мн не се буните, ко да не е вистина ова !!!

Кога даде Ебуе гол од офсајд како викавте тогаш???
 
G

Gray Foxx

Гостин
[zEUs];1722020 напиша:
Кристијано Роналдо е мн добар играч, ама не е најдобар но ќе биде еден од најдобар кој ќе престане да се лигави и да глуми пенали, да не влгаа у дуели и да паѓа на секој додир и да бара картон за противничкиот играч (ми се напрае мерак кој му дадоја жут поради приговор, тој не е судија па да дели правда).

п.с вие од ман јун мн мн не се буните, ко да не е вистина ова !!!
Лошо е што уште немате сфатено дека сите паѓаат без причина и дека тоа е составен дел од играта за да се добие некој поен повеќе. Нема повеќе фер плеј, гнасна е таа војна таму на средината на теренот. Секакви подли оружја се користат за победа. И тоа не е до играчите верувај ми дека и трењерите ги учат така да праат. Се е составен дел од фудбалот. За жал.
Дрогба симулира,Џо Кол, Фабрегас,Адебајор,Ван Перси,Нани,Андерсон,Роналдо,Лампард,Робен,Ешли Јанг,Џерард,Торес,Бербатов,Кин,Ебуе и тн. Премногу се да ги набројувам. Само за Роналдо е толку очигледно оти е португалец а не е англичанец и медиумите водат страшна војна против него. И Дрогба многу го напаѓаат во Англија, и во право се. како да не напаѓаш кога ке видиш некој ЏИН како паѓа од минимален контакт како девојче. Типичен пример инцидентот со Реина пред 2-3 години. Гледајте го и ке сфатите за што зборуам. Зошто немаме видено за Џо Кол да кажат лошо нешто. Оти си ги бранат сонародниците. А вие површински го следите фудбалот и се мислите дека е Роналдо проблемот. Он е дел од проблемот, ништо повеќе.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Кога даде Ебуе гол од офсајд како викавте тогаш???
Да се поништи.:pos:
Абе,Арсенал колку е оштетен од судиски грешки...:nesum: ама тоа ти е.Затоа Венгер сака да се убаци технологија,за да се намалат:)
 
F

fantomX

Гостин
А зошто падна без контакт?:nesvest:
Инстиктивно...ко шо го учеле на тренинзи. :toe:

Прво беше зафатена топката а после го зафатија и него така да мораше да падне. Просто е нели?
Не е точно. :smir:

Лошо е што уште немате сфатено дека сите паѓаат без причина и дека тоа е составен дел од играта за да се добие некој поен повеќе. Нема повеќе фер плеј, гнасна е таа војна таму на средината на теренот. Секакви подли оружја се користат за победа. И тоа не е до играчите верувај ми дека и трењерите ги учат така да праат. Се е составен дел од фудбалот. За жал.
Дрогба симулира,Џо Кол, Фабрегас,Адебајор,Ван Перси,Нани,Андерсон,Роналдо,Лампард,Робен,Ешли Јанг,Џерард,Торес,Бербатов,Кин,Ебуе и тн. Премногу се да ги набројувам. Само за Роналдо е толку очигледно оти е португалец а не е англичанец и медиумите водат страшна војна против него. И Дрогба многу го напаѓаат во Англија, и во право се. како да не напаѓаш кога ке видиш некој ЏИН како паѓа од минимален контакт како девојче. Типичен пример инцидентот со Реина пред 2-3 години. Гледајте го и ке сфатите за што зборуам. Зошто немаме видено за Џо Кол да кажат лошо нешто. Оти си ги бранат сонародниците. А вие површински го следите фудбалот и се мислите дека е Роналдо проблемот. Он е дел од проблемот, ништо повеќе.
Џо Кол? Не е точно. Дрогба да, јако е истрениран за глумење.

[zEUs];1722020 напиша:
Кристијано Роналдо е мн добар играч, ама не е најдобар но ќе биде еден од најдобар кој ќе престане да се лигави и да глуми пенали, да не влгаа у дуели и да паѓа на секој додир и да бара картон за противничкиот играч (ми се напрае мерак кој му дадоја жут поради приговор, тој не е судија па да дели правда).

п.с вие од ман јун мн мн не се буните, ко да не е вистина ова !!!
Кој е подобар бе? Гнаса е, плачко е...ама то не го рачуна ФИФА/УЕФА ко че бира кој бил најјак. И не би требало да се речуна. Пошто, таквото однесување доаѓа од неговите претстави на терените. Му се можи бе.
Исто ко за Мурињо некои шо вела дека бил лош тренер. Можиш да го мразиш, (од кои можни причини, имам многу порано пишувано), ама неговите успеси НИКОЈ не можи да ги порекни.
Исто и со Роналдо.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Не го изјави тоа Роналдо туку Кевин Нолан! Ако сте неписмени тоа е друга работа!
И не е Роналдо крив што загубивте од Хул:bip:
ManUNtitle fan:"Абе он некеше да падне,ама падна...некоја виша сила го фати за нозе и го акна од земја и тој падна и после не бараше пенал ама свирна судијата.....уствари кој ви е крив вас(од Арсенал),судијата ко НЕ ВИ свири пенали за без веза ,како за нас ,а?..."
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
ManUNtitle fan:"Абе он некеше да падне,ама падна...некоја виша сила го фати за нозе и го акна од земја и тој падна и после не бараше пенал ама свирна судијата.....уствари кој ви е крив вас(од Арсенал),судијата ко НЕ ВИ свири пенали за без веза ,како за нас ,а?..."

Абе сеа викајте што сакате ама ако си забележал на утакмициве ама не верувам дека манчестер ќе го глеаш на интернет и кога нема пренос на тв. Случаите што се за пенал не им ги судат глумачките ствари ги судат зајунајтед. Исто некој баланс на природата или што е не знам ама барем каков сака нека е пеналот имало во претходни ситуации фаули за пенали не биле досудени епа мора вака.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Абе сеа викајте што сакате ама ако си забележал на утакмициве ама не верувам дека манчестер ќе го глеаш на интернет и кога нема пренос на тв. Случаите што се за пенал не им ги судат глумачките ствари ги судат зајунајтед. Исто некој баланс на природата или што е не знам ама барем каков сака нека е пеналот имало во претходни ситуации фаули за пенали не биле досудени епа мора вака.
Edno LOOOOOOLLLLL!! za tvojot muabet :tapp: Balance! so mesas babi i zabi
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
На крајот од денот двата Англиски клубови задоволни со резултатите во ЛШ и тоа: Арсенал-Порто 4-0 и Алборг-Ман јун 0-3 , и со овие резултати се покажа дека островот е лулка на фудбалот и се игра најубав фудбал:wink:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Не сфаќа па ти. Глуп човек може ли нешто да сфати? Кој и да беше по толку напишани и докажани постови ке се повлечеше. Ама вој е бесконечно глуп.


gledam deka sum vredel 2 do 3 posta i koga ne sum prisuten....pa socno ste me iznavregale....za site vas ekspert ....a pogotovo za tebe ....onoj koj so vika deka James bile legenda lna liverpool a mi pastira tekst vo koj pisuva kakvi gluposti pravel james vo liverpooll:pos2::pos2::pos2:
se nadevam deka i vie drugite ne znaete tolku kako Deno vasiot priajtel :pos2::pos2::pos2:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
вечерва играат два англиски претставници во ЛШ

арсенал - порто
алборг - утд

очекувам триунфи на двата !
со оглед дека арсенал претрпе пораз ( непланиран од хул :pos: )
утд изгледа влезе во победнички ритам .

овие аргументи + дебито во ЛШ на алборг , изненадувањето од минатото коло - се мотив плус .

арсенал изигра реми со динамо во замразнатиот киев , ќе бара утеха во Лондон со порто !
[zEUs];1724644 напиша:
На крајот од денот двата Англиски клубови задоволни со резултатите во ЛШ и тоа: Арсенал-Порто 4-0 и Алборг-Ман јун 0-3 , и со овие резултати се покажа дека островот е лулка на фудбалот и се игра најубав фудбал:wink:
тоа ти велам и јас :)

потоа челзи и пул за комплетираат за англиската доминација -

клуж - челзи ; челзи ќе ги замаја - две три голчиња и чао ќе биде изгледа

пул има потешка задача ранетиот псв кој минатиот пат киксна со атлетико и тоа дома ќе бара утеха на енфилд што не е и така паметно :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Маестрални сме, почнавме да везиме и докажуваме дека сме главни фаворити (заедно со Челзи) за титулата! Арсенал почнува да губи здив иако е сеуште рано ама многу се неискусни некако!
Никогаш не ги отпишувајте Јунајтед од борбата за титулата!

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom