ESPN 30 For 30 - Once Brothers

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Документарец за Владе Дивац и Дражен Петрович и останатите тогашни Југословенски кошаркари.


 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Сеа го гледав ,многу јако е направен документарецот.
Многу тажно!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе дечки го има негде документарецот да се симне на торент во ХД верзија?
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
На Гугл,Once Brothers download,првиот резултат,4 линкови се....просто ко грав! :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Не ни го барав јас таму,му го зедов на едно другарче пред недела дена,тазе гледан ми е!
Случајно видов вчера дека го имало и таму :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Документарецот за генерацијата на Дражен Петровиќ, Владе Дивац, Тони Кукоч.....

Пред извесно време случајно налетав на документарецов, на он.нет.мк. Се надевам дека нема да биде проблем да оставам линк овде.

Филмов длабоко ме погоди, како човек што мрази политика и политичари а сака спорт... Бидејки во војните страда народот а не политичарите што ги предизвикуваат војните. Да има правило во секоја војна политичарите да војуваат во првите борбени редови нема да има ни една војна во светот но... како и да е.

Зборот ми е да ги оставите вашите политички предрасуди настрана од оваа тема.

Секој еден што е роден пред 1985 сигурно барем малку се сеќава на она што го нарекуваа "Европскиот Дрим-Тим". Тимот што ги даде првите Европски звезди во NBA.

Тим на другари.

[video]http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=CC7CDFEA0F8554499269277F82871DD8[/video]

p.s. Еве и на youtube






 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Споени темите, страшен филм у секој случај ...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
излезе и превод за филмот на титлови.цом
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Убав филм, не само за тие шо ја сакаме кошарката туку за сите шо живеат на овие простори.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Завчера случајно со еден другар зборевме за спортот во Југославија и сосема без везе пуштив ЕСПН класик,и го фативме документарецот од почетокот.Едноставно беше прекрасен имаше се што треба и ми остави голем впечаток таа генерација, многу ми е жал што не сум ја имал таа среќа да живеам во времето на Дражен,Владе,Тони,Раџа и останатите.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Филмот е гром и жал ми е што така на глупав начин се скарале Дивац и Дражен, а кој го нема гледано тогаш ОДМА НЕКА ГО ГЛЕДА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom