eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Па прееска побара на заем 3 златници, доколку не грешам... Доколку сеуште ти требаат, кажи. Само сакав да се осигурам дека си на форумов, некако не им верувам на играчите што ги нема тука.
Да побарав ама ми дадоа веќе не ми требаат.

Член на форумов е ? и веќе ме додаде он.Ти продаваше 8x q1 за еден злато ?
Стана поактивна темава и гледам бајги нови играчи има, ставајте во потпис околу играва со линк до темава и слично нека се собираат играчи.

Продавав, сега фирмата ми е Q3, ама можам да изигравам прекупец ако ви требаат оружја.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Член на форумов е ? и веќе ме додаде он.Ти продаваше 8x q1 за еден злато ?
Стана поактивна темава и гледам бајги нови играчи има, ставајте во потпис околу играва со линк до темава и слично нека се собираат играчи.
Не е член сеуште, ама ќе се зачлени, најверојатно. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.581
Поени од реакции
21.017
Ај да си го измерам малце на овој датум.Слаб демиџ до сега направив зашто не се тепав многу со оружје на сметка на собирање на златници. Живеам во Јава и веќе 1 месец работам на исто место каде што само ми ја зголемуваат платата. Требаше повеќе од 3 медали за Хард Воркер да добијам али интернет немав неколку периоди и ми отидоа јабана на два пати 20 дена работа.
 
С

Спенсер

Гостин
дајте ленк од ова,со потписиве и ја да стаам...со сликиве бе,што покажуваат колку си јак ова она...неможам да најдам на темава...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
3
еве ме и мене најновиот еРепубликанец денес почнав 2 лвл сум сеа :wink: додадов некои македонци што ги најдов ако сакате аднете ме никот како што веќе спомнаа ми е Prankmaster и тоа:helou:
 
С

Спенсер

Гостин
ок е сега,со стокмив некако топиков...малце реклама...еххехе... иначе за 7-8 дена ке бидам генерал... полека полека оформуваме една мини-моќна армија....ехеххех

LEGIONER the MACEDONIAN 38 minutes ago

Продавам мотор сузуки 600 кубика цена 15 голд со фул опрема поздрав

:pos2::pos2::pos2::pos2: кој е овој бе...:pos2:
 
П

Паган-др

Гостин
Црешево имаш една пратка q1 оружја за 1 голд?
Ајсшутер не го користам тоа што ми го даде ти зошто поскапо ми се фаќа.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас вчера кога земав од таму ми се фатија 6 оружја и ми остана вишок 6 турски...
Оружјето е 12.31 сега рачунај на тоа 12.31x 8 = 98.48 ама да гледам нема точно да испадне сега е 94 турски пари направено златото али пак како е можно да испадне незнам.

Ајсшутер напиша:
Оружјето е 12.31 сега рачунај на тоа 12.31x 8 = 98.48 ама да гледам нема точно да испадне сега е 94 турски пари направено златото али пак како е можно да испадне незнам.
Извинете за пост под пост ќе се спојат само ме интересира дали е добра темава за форумот што ќе го правам или дајте некои предлози ама темите да бидат за SMF форуми.Овој ? Headerot ќе го направиме нешто со војник, знаме и сл, или видете тука каква боја подобро ќе одговара најздоле ги имате боите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom