eRep Гробишта

Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
:pop::pop::pop:

Темава ја отворив за да ги собереме на едно место сите оние македонски играчи што добиле перманентен бан поради мулти - акаунти!

Кој дојде на левел 3-4 наместо да се образува за играва да чита на wiki може не знае основна работа како што е скилл што е велнесс како да се префрли во друг регион/држава АМА за мулти-акаунти на сите им текнува:nenene:

Како и во РЛ така и во играва секој гледа како на брз начин да се "збогати". Ајде за РЛ ама со голдов од еРеп не може да се купи ни мастика за џвакање во РЛ продавница:baeh:

Играјте чесно и гледајте колку што можете со 1 акаунт, а секој кој мисли дека е најпаметен или дека прв открил топла вода нека му служи темава како поука што ќе му се деси порано или подоцна!

Малце играчи сме и не можеме да си дозволиме да губиме луѓе поради мулти-акаунти, ако сакаш "да се збогатиш" тогаш поканувај пријатели, другари, познаници и секој еден што ќе стигне до левел 6 а се зачленил на играта преку твојот рефферал линк, за секој еден од нив ти ќе добиеш по 5 голд.
Секој нов реален човек во играва носи дополнителна вредност, идеи, а секој нов мулти-акаунт носи загарантирано место на гробиштава.

Отвори мулти-акаунт!! Ти си еМртов! :pop::pop::pop:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.552
Поени од реакции
20.607
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
lol а за тоа едно време демек "бејби-бум" имавме

вака ќе видиме колку сме стварно
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Почина уште еден борец за Македонија.:pop::pop:
Ама мора да им пишам тој другиот акаунт е веќе мртов 2 месеци.Се да им ебам педерско.
Ауу значи можело и ретро активно да те банираат...еј што ми кажа бе нема да можам да спијам мирно сеа :kesa:

бај д веј нека му е лесна еЗемјата на Акси_Мкд
 

StifleR_MK

Makedonec do Daska:D
Член од
9 мај 2009
Мислења
101
Поени од реакции
1
Stifler_Mk 45gold ojdea u nepovrad
Kiko-Zen
JerryMk
PituGuli
Alex19
za dr ne mi tekinja a ina4e ovaa bea moj acounti
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.520
Поени од реакции
9.396
Лесна им земја :pop:
иначе,некој мртвак ако сака 19lvl акаунт со 5 голд у него,нека пише ПП,пред некое време престанав со мулти више,страв ме фати:pos:
 
На врв Bottom