Emo и gothic во илегала

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Море ни едното ни другото...
Само што во готиков не се ко педери машките а женските не се ко прее*ани
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Сите емовци нека ги стават на плоштадот во Ст. Петесбург на 20 Април годинава,
нема ништо лошо да им се случи само што самиот град брои 25.000 скинхеди, плус што ќе дојдат од страна.... интересно ќе им биде,

ќе го доживеат тоа што го сакаат да пливаат во крв.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
хехехехехех ако излезат толку емовци и јас ќе одам за да изгазам барем 50
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Емо??? хахаххаах

Емо ти е за разоцхарани лјуге и за луге без памет...кје се убијам,обесам а и тоа песнине им се сецхам вене кретене...каде беее????:toe:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
луѓе... нема прави емовци... сте се фејк...:kesa:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
:Чoek трите бенда покрај изгледот (таканаречен) немаат ништо Емо :)
фајнали некој што не збори само колку да каже нешто.. браво. ценам тоа што и покрај тоа што кажуваш, ако добро сфатив, дека не се твој стил на музика, сепак си го изнесе ставот објективно и со факти.

Туку, за претходниот член што ги смести бендовиве за кои што зборам, panic at the disco, paramore и fall out boy во категорија "емо", кажи ми по кој критериум се водеше? Баш ме интересира.(без сарказам)
Може не се твој тип на музика, не знам што слушаш твое си е, ама ако веќе така генерализираш некој бенд/изнесуваш конечен став за истиот, те молам нека биде поткрепено со факти(и обликот на фризурата или облеката не се брои).

*намерно го болдирав зборот музика, бидејќи првенствено за тоа луѓето формираат бендови, се друго е споредно (пр. шишки на страна или други слични "релеванти" фактори).

поздрав.
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Хахаха ептен ги поштуем Русиве:smir:
Иначе све е до чоекот, што има у глава.
Некој може само го фура тој стил, а друг па го сфаќа ептен сериозно и иде до крајности (сечење вени,бесење... и слични глупости).
 

mysterio_lady

NBA Where Amazing Happens
Член од
12 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Готик не, али емо, сите емовци на стрелање, ко Хитлер Евреите!:violent1:


Некој на стрелање некој на бесење и така има мн. слики на гугл демек емо обесено срцето си го вади ова она...чисти глупости...ајтмоооо...РеспекАт:)
 
А

Александра Д.

Гостин
Јас слушам готик па не планирам да се самоубивам...стварно не знам зошто го мешаат Емо со готик... искрено...не сакам да живеам во Русија:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Готик не е лошо. Емо малце ме нервираат. А Panic at the disco, Paramore и Fall out boy што ги спомна ღuknowulovemeღ немаат никаква врска со Емо. Прашање до Архангел - сакам шишки на страна да си правам, дали со тоа сум Емо?
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Зашо до мене прашање бре??
А инаку...
ЕМО СИ или машка шмизла(блиску до емо)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom