EHF Euro 2014 (Унгарија и Хрватска) - жени

Која репрезентација ќе го освои турнирот?


  • Вкупно гласачи
    57
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.766
The All-star team of the Women's EHF EURO 2014 is as follows:

Goalkeeper: Silje Solberg (NOR)

Left wing: Maria Fisker (DEN)

Left back: Cristina Neagu (ROU)

Centre back: Kristina Kristiansen (DEN)

Line player: Heidi Loke (NOR)

Right back: Nora Mörk (NOR)

Right wing: Carmen Martin (ESP)

Best Defence Player: Sabina Jacobsen (SWE)

Most Valuable Player: Isabelle Gullden (SWE)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Аман бе овој Перо Момировски, треба некој да му каже дека како коментатор не е убаво да се биде пристрасен, не звучи убаво. Поготово кога играат екипи што немаат никаква допирна точка со Македонија.

Ме заболе гајле дали сме биле сојуз пред 30 години, ме боли гајле дали Аџиќ играл у Младост Богданци. Бог да чува досаден човек.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.766
Kakво тактичко -норвешко судење ги масакрираја на црногоркиве,ми се гадит ,дали да гледаш ракомет или фокус во нив.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
ги искина голманката од Шведска во клучни моменти... затоа одличен голман е пола екипа.. црногоркиве и полуфиналето го изгубија поради голманката од Шпанија, сеа и третото место пак поради голманката им избега
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Локе до 50 години ќе игра. Колку се витални скандинавциве ама тоа е квалитетот на живот горе си го прави своето...
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
151
Норвешка европски првак и сосем заслужено во второ полуврем ги надиграа шпанките во целост кои во второто делуваа како мали деца губеа топки промашуваа зицери итн.
За голманката на норвешка СОЛБЕРГ 16 парчиња фати секоја чест фати се што требаше а и што можеше да се фати :cuc:
И овеи нашиве нека се помачат малце летово Мерк да ја донесат во Вардар колку сака нека ги чини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom