E-Mail на „сопствен“ сервис

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Дали некогаш сте се запрашале како да имате E-Mail на сопствен „Сервис“ Односно да ви биде E-Mailot : ВашетоИме@ВашетоПрезиме.com :)

На ова налетав утрово и решив да го споделам со вас ..

1. Отворете https://signup.live.com/newuser.aspx...ollrs=03&lic=1

2. Пишете горе кај што се пишува страната :

javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(a = new Array("SOMTHING.COM")); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("SUcksAss");

Само претходно сменете го болдираното Somthing.com со вашето име.com на пример место Somthing.com на местот да пишува Blind.com

javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(a = new Array("Blind.com)); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("SUcksAss");

3.Кога ќе ја отворите страната изберете го вашиот сервис како на сликата што дава :



4. Пополнете ги дополнетите информации

5. Откако ќе завршите доколку сакате да го верифицирате вашиот e-mail кликнете на "View Your Profile" и на местеото каде што го пишува вашиот e-mail кликнете "Change" .
На местото каде што пишува :
- Use Our Live Mail service
- Use your own e-mail

Kликнете Use your own e-mail и впишете го вашиот e-mail ..

Потоа ќе ве врати на првото мени и кликнете Verify My E-mail Adress
Потоа кликнете Send Verify E-mAil и ќе добиете линк на E-mAil адресата која претходно ја впишавте ..


Поздрав..
ЌораФ:)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Интересно, си направив... само 1 работа не ми е јасна...

Ова за МСН е само, или работи и за емаил... (ми нема логика второво)
 
Х

Ханзо

Гостин
ЕЕЕЕ дааа бее, не можеш да си смениш ник на мсн. Инаку мејлот го отвора со Outlook.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Читајте чекор 5.. Така можеш да направиш Verify .. :)
 
P

Princ

Гостин
е-маил адресата мора да постои за да ја верифицираш.
Работи само за на мсн. Ама ако не постои е-маил адресата, нема да можеш да верифицираш па никот ќе ти биде нешто у стилу нот верифајд.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
е-маил адресата мора да постои за да ја верифицираш.
Работи само за на мсн. Ама ако не постои е-маил адресата, нема да можеш да верифицираш па никот ќе ти биде нешто у стилу нот верифајд.
Може ако наместиш да ти стига меилот на алтернативна е-маил адреса.. Тоа ми беше зборот. .ја си направив така и топ е.. :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
10
Ova ne e kako da imas sopstven E-mail server kako sto gledam
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Токму така. Сакаш да имаш сопствен имеил сервис? И тоа се средува. Само ќе треба со селфајпи.ком и да ти биде постојано уклучен компјутерот
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ova ne e kako da imas sopstven E-mail server kako sto gledam
А ти мислеше да имаш сопствен емаил сервер нешто како Yahoo што е на пример??????

Да те потсетам, Microsoft им нудеше на Yahoo околу 6 МИЛЈАРДИ долари за да го купи нивниот сервер........ па сеа спореди....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па не беше поентата таков сервис .. Затоа е под наводници сопствен .. Туку да дава на пример Jas@Doma.com :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ех од порано имам пробано ова ама неможеш да го верификуваш,на мсн не можеш ник да смениш, неможеш да влезеш во мејлот и до мејлот ке ти пишува дека не е верификувано. Тапа :S
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Се верификува, ко што можеш да видиш. Мене ми е интересно ова, ќе си отворам миљон сеа. Фала за грешкава мајкрософт.
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Па не беше поентата таков сервис .. Затоа е под наводници сопствен .. Туку да дава на пример Jas@Doma.com :)
Regostriraj si domain, zakpupi hosting prostor, zemi MS small business server so integrated mail server.. i ke imas se sto ke posakas :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Meне на крај ми се појави
You're currently using another service for e-mail, but it's easy to sign up for Windows Live Hotmail.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom