Dota 6.75 Beta Map

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Баш обратно, ако си ти вистински супорт, ќе ти требаат 4-5 минути да собереш пари за да си купиш за себе bos а камоли и на carry-то да му купуваш? А кај се тука парите за wards, tp итн...
Навистина, нема поента како support да купуваш патика на carry-то на почеток, тие пари подобро да идат за wards или некој твој мизерен ајтем, бидејќи CS треба да ти биде 0/40 во први 10 мин. :)
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
o_O

Наместо да се глупираат со ова можат да ја средат урса со она срање Fury Swipes...Цел ден да мава цел ден дмг + ќе крева...треба да се лимитира тоа чудо (според мене)
http://www.dota2wiki.com/wiki/Ghost_Scepter

Имаш мал милион начини како да и направиш дисејбл на урса.
 

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
112
Поени од реакции
106
Заборавив да напоменам дека можно е да излезе нов херој Frost Wyrm не се знае дали ќе биде Strength Agility или Intelligence.Од прилика вака би изгледал моделот:
 
На врв Bottom