DotA 2

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
У право сте, swiftending играше на xpam, account ^rawr^. Не ми се допаѓа тимот на сакса, Пајкат е најслабиот про играч у последно време, егм игра два хероја, бамбое си игра некоја своја игра и се надева оти противниците ќе се без раце и нема да го убијат, а swifteding нема баш некое разбирање од дота.. ама сепак може да тепат некои индијанци од типот на сингсинг пример.

У секој случај, за друго дојдов на форумов денеска.. Погледнете ја сликата и видете колку гледачи има YYF. Има причина што го пишувам у топ 10 играчи кои некогаш играле дота :))))

 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
У право сте, swiftending играше на xpam, account ^rawr^. Не ми се допаѓа тимот на сакса, Пајкат е најслабиот про играч у последно време, егм игра два хероја, бамбое си игра некоја своја игра и се надева оти противниците ќе се без раце и нема да го убијат, а swifteding нема баш некое разбирање од дота.. ама сепак може да тепат некои индијанци од типот на сингсинг пример.

У секој случај, за друго дојдов на форумов денеска.. Погледнете ја сликата и видете колку гледачи има YYF. Има причина што го пишувам у топ 10 играчи кои некогаш играле дота :))))

Пајкат е ѕвер само и он е ко ртз babyrage и е тешок канцер за у тим. EGM е можда најслабиот про у моментов и Ixmike88 е боље, а Bamboo најдобро е да игра сапорт незнам зашто пробува цело време на offlane.

А тоа за YYF се ботови затоа има толкав број на стримот на сите кинески стримови ги има :)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Јас воопшто не знам што сакаа да постигнат со страните на втората партија. Џиро оффлејн, тајни / ио во средина против темплар. Второ не ми е јасно, што толку Сакса се форсира/го форсираат да игра сапорт, повеќе корисен би бил на 1-3 позиција. Се надевам дека по воиграни ќе бидат на турнирот во Словенија.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Јас воопшто не знам што сакаа да постигнат со страните на втората партија. Џиро оффлејн, тајни / ио во средина против темплар. Второ не ми е јасно, што толку Сакса се форсира/го форсираат да игра сапорт, повеќе корисен би бил на 1-3 позиција. Се надевам дека по воиграни ќе бидат на турнирот во Словенија.
дури ни на сингсинг не го тепаа :(

Нема каде да игра сакса 1-3 позиција. Свифтендинг не знае да игра ништо освен кери, пајкат игра само мид, а бамбое можеби може да игра супорт, ама сигурно не со егм ( двајцата се агресивен тип на играчи кои сакаат да прават акции по мапата, така да би немало позиција 5 супорт )
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Пајкат е најслабиот про играч у последно време, егм игра два хероја, бамбое си игра некоја своја игра и се надева оти противниците ќе се без раце и нема да го убијат, а swifteding нема баш некое разбирање од дота..
Уште Сакса го заборави за кратка анализа...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Шо да ти анализам за сакса... човекот има изиграно 5000 партии мид последната година, ( не одиш над 7к ммр играјќи супорт, колку и да си добар, верувај ми :))) )додека беше у тим со нас играше кери/мид, ( aka ќути и фармај, или ќути и тепај ) и сега се префрла на супорт и очекуват од него да зборува цело време, да контролира игра и прави одлуки у играта.. можеби со време ќе се навикне на таа улога, ама нема да биде брзо. Не се сомневам оти може да си го изигра херојот до „перфекција“, ама улогата на супорт е повеќе од тоа :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
битно saksa е пред сите нив, игра и супорт мид кери тенк :) и има 8100 ммр :D
Шо да ти анализам за сакса... човекот има изиграно 5000 партии мид последната година, ( не одиш над 7к ммр играјќи супорт, колку и да си добар, верувај ми :))) )додека беше у тим со нас играше кери/мид, ( aka ќути и фармај, или ќути и тепај ) и сега се префрла на супорт и очекуват од него да зборува цело време, да контролира игра и прави одлуки у играта.. можеби со време ќе се навикне на таа улога, ама нема да биде брзо. Не се сомневам оти може да си го изигра херојот до „перфекција“, ама улогата на супорт е повеќе од тоа :)
Гигс изгледа го нема видено мислењево. Let's make it interesting.

glhf :kafence:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Шо да ти анализам за сакса... човекот има изиграно 5000 партии мид последната година, ( не одиш над 7к ммр играјќи супорт, колку и да си добар, верувај ми :))) )додека беше у тим со нас играше кери/мид, ( aka ќути и фармај, или ќути и тепај ) и сега се префрла на супорт и очекуват од него да зборува цело време, да контролира игра и прави одлуки у играта.. можеби со време ќе се навикне на таа улога, ама нема да биде брзо. Не се сомневам оти може да си го изигра херојот до „перфекција“, ама улогата на супорт е повеќе од тоа :)

тешко веројатно е дека го избрале само ради фактот дека има 8к ммр ;) а дека комуникација која ја немал предходно не значи дека ќе ја нема во иднина. бил дете пораснал и сега навлегува и во професионалн свет каде ќе бара многу повеќе вложување а не само комуникација. незнам зашто го хејташ но дечкото е проф. д-р по дота за сите останати во државава :) У краен случај подобро да немаш комуникација отколку да бидеш комуникативен како rtz / w33 и остали гомнојадачки играчи каде сите им се криви а они се тие безгрешните :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86

тешко веројатно е дека го избрале само ради фактот дека има 8к ммр ;) а дека комуникација која ја немал предходно не значи дека ќе ја нема во иднина. бил дете пораснал и сега навлегува и во професионалн свет каде ќе бара многу повеќе вложување а не само комуникација. незнам зашто го хејташ но дечкото е проф. д-р по дота за сите останати во државава :) У краен случај подобро да немаш комуникација отколку да бидеш комуникативен како rtz / w33 и остали гомнојадачки играчи каде сите им се криви а они се тие безгрешните :)
:))))))))))

Не знам дека виде пост оти јас некого хејтам, а посебно сакса :))))

У секој случај, јас само ја кажувам вистината, од моја гледна точка, нормално.А вистината од мој аспект држи некоја вредност, оти ако има некој професор по дота у државата,тоа сум јас :))))

Од каде заклучи од артизи и w33 ги бива за комуникација? Комуникација не е да ги пцуеш соиграчите.. комуникација е: ( early game, противниците имаат тускар офлејн, 3:20 минута ) Тускарот отиде да се излечи, пази мид може да се телепортира да му наполни ботле и да те убие... ( после 20 с ) тускар е веќе дома, сега се телепортира некаде, играјте попасивно на мид и офлејн, може да ве убие. Ок, тускар се телепортираше доле, може да играте слободно. Јас правам пул, ќе нарпавам стак и ќе земам руне доле у 4та минута, оди ти горе ако можеш. Пази супортерите ги нема, стак прават у нивна шума и ќе одат горе руне, подобро е ботл кроу да правиш.....

Цел овој муабет е само пример за ПРАВИЛНА комуникација што треба да ја изврши супорт у рок од 1 минута. Колку треба да размислува за дота и колку треба да биде пред другите за да ја контролира играта. Ваљда си гледал некој стрим на артизи или w33, кога си видел да направат двајцата вакво нешто ? :)))

Обично тие што играат carry, нема потреба да зборуваат, освен некои мали работи, пример, имам тп, ако оди +1 горе можеме да убиеме мид, или можам да бранам горе кулата ако изротира уште еден супортер. Толку.

Поздрав пријателе :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
ај препрочитај што сум пишал па реплицирај пак :D очигледно не сме се разбрале.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
У краен случај подобро да немаш комуникација отколку да бидеш комуникативен како rtz / w33 и остали гомнојадачки играчи :)
Не не е.
Ја ради МикиОгрОмни гомнојадецот станав играчиште!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Некои впечатоци од новиве состави на ЕСЛ? Пред малце заврши партијата Alliance со Abraxas, според мене Alliance играа прејако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom