Dota 2 - Бета верзија за 3 недели!

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Глеј, тоа е мојата гледна точка.
Него, хон е ИСТА дота, а ЛоЛ осим жанрот - нишо исто нема. Тоа е една од причините шо ми се сфиѓа.
Не е иста дота пеер -.-
И не ми иди сеа: Се е субјективно...
Океј е да не ти се свиѓа, ама муабетот не ти е тоќен пеер :)
Нема врска, да излезе дота 2, ќе праиме муабет :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не е иста дота пеер -.-
И не ми иди сеа: Се е субјективно...
Океј е да не ти се свиѓа, ама муабетот не ти е тоќен пеер :)
Нема врска, да излезе дота 2, ќе праиме муабет :)
шо е различно у хон од дота? -.- (освен графиката)
ги имаат истите рунови, истите херои, истиот прогрешн систем, str/agi/int, истите ајтеми, истите рецепти
:D
лол немаат рунови, ни еден херој не е ко од дота, друг прогрешн систем (summoner offgame system), rune page system (talent trees), нема str/agi/int, ability power, magic/physical damage spells, и тотално различни рецепти и ајтеми :D + неутралци шо делат бафови после кил
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
шо е различно у хон од дота? -.- (освен графиката)
ги имаат истите рунови, истите херои, истиот прогрешн систем, str/agi/int, истите ајтеми, истите рецепти
:D
лол немаат рунови, ни еден херој не е ко од дота, друг прогрешн систем (summoner offgame system), rune page system (talent trees), нема str/agi/int, ability power, magic/physical damage spells, и тотално различни рецепти и ајтеми :D + неутралци шо делат бафови после кил
Не е скроз иста пеер, има различни скилови/херои, мапата/ ајтемите...
Иако, да, 90% тоа е тоа, само по срање ^.^
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не е скроз иста пеер, има различни скилови/херои, мапата/ ајтемите...
Иако, да, 90% тоа е тоа, само по срање ^.^
скиловите/хероите се исти (осим графиката и имињата)
мапата е иста (до дрвце)
ајтемите се исти (до скроз- осим имињата и сликиците)
:D
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Што зборите за балансот..
Единствено нешто небалансирано се runes, кои воведуваат доста голем рандом фактор во играва...
Инаку немањето на ability power (hi LoL) всушност дава повеќе значење на бирањето на херои, дали тимот ќе се обиде да заврши early game или да ги нафармаат carry хероите за late game. Балансиран тим секогаш би победил против тим со 5 int , или пак 5 carry, додека на LoL 5 х early game int изгледаат многу подобро (заради поголема скалабилност накај late game и доминација early).

А тоа дека dodge не било балансирано е смешно... Додава уште еден фактор во играта како што и додаваат arp / magic pen кај LoL (тука само имаш некои работи што намалуваат армор од удар) .

Инаку играва е чиста копија на DotA, освен некои имиња на херои (copyright на blizzard), целосната графика (вклучувајќи изглед на item-и и херои).
Мапата е иста, сите дрвја се на свои места, се е исто..

И веројатно ќе бидат додадени некои работи кои не биле возможни на старата DotA заради ограничување од engine-от.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
И најбитното не го заборавајте no - more mhers in the world of DOTA ! :vozbud:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Руновите се избалансирани, чак што више, ја сметам дека треба да ги направат и по јаки пошто немаат преголема улога во играта, а би требало да имаат, да се води борба за нив and stuff.

Пеер, играта е мнооооогу убаво осмислена и е одлична таква каква што е, не треба абсолутно ништо да се мења на неа. Секогаш тепа тимот кој имал подобра тактика (бан-пик фаза) и подобар скил и разбирање на играта дур истата трае...
За тоа е доказ фактот дека добар играч ќе те тепа со секој херој против секој херој :)
А не, ЛоЛ, сеа да се стаам ќе тепам фаци што играат 2 години ебате...
Не иде тоа така пеер, играва си бара разбирање to a whole new level. И е дааааалеку подобра во гејмплеј и од хон и од лол и од сите останати копии на истата.
А сега, DotA 2, ќе е подобра и во графика :)


Тука си грешка друже руновите и не се баш така избалансирани . Тие се пресуден фактор доколку некој знае добро да ги користи .

Инаку да Хон и лол се тотални копии на дотата ,е сеа зашо пак ги играат баш тие копии ?
- Баш оние мали пропусти којшто ги има на дотата овие игри ги имаат средено и да подобра графика ,како и да е дојде време и на тие глупости да им се стави крај со проектот ДОТА 2 којшто според мене ќе привлече голема популарност и внимание кај фановите на ваквите игри .

И секако Дота 2 ќе си биди истата игра со истите хероји и истите вештини на хероите со повеќе измени на полето Дизајнот на хероите .
Инаку јас со мојава графичка нема да можам еб*ано да ја играм Дота2 :place: Ќе си купам нова до тогаш .

Само се надевам дека играва ќе биде бесплатна за играње ,само да не се поебат да ја стават PayToPlaY o_O
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
:)))))

Јас бев малку инактивен од форумов, а можем да кажам дека ја имам дота2 уште пред да биде направен овој топик :)))

има ли такви кои играат дота 2? Јас уште си играм дота1, поинтересна ми е, ама за ваш мерак може да изиграме некоја игра ако има луѓе :)
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
:)))))

Јас бев малку инактивен од форумов, а можем да кажам дека ја имам дота2 уште пред да биде направен овој топик :)))

има ли такви кои играат дота 2? Јас уште си играм дота1, поинтересна ми е, ама за ваш мерак може да изиграме некоја игра ако има луѓе :)
Daj Vamu Key, nenormalno mi se igra.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
и јас барам сеуште клуч :S чекам на playdota.com ама никако мене да ме има во тоа избраните :/
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Уште од кога е кракната играва... сеа има работа со steam, бекапи, менувања... ама се игра. :)
Значи shadow fiend каков гангстер е, чудо!!! xD
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
:)))))

Јас бев малку инактивен од форумов, а можем да кажам дека ја имам дота2 уште пред да биде направен овој топик :)))

има ли такви кои играат дота 2? Јас уште си играм дота1, поинтересна ми е, ама за ваш мерак може да изиграме некоја игра ако има луѓе :)
и ја имам дота 2 ама и ја ко тебе поише ми се свиѓа дота 1 изглеа пошо по навикнат сум на дота 1 :)
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Дај бре додадете ме на steam па да играме некоја партија заедно мкд тим, ја и другар ми веќе почесто играме, тој откога доби клуч...
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Дечки ај додајте ме на steam - mart11nbt, штотуку зедоф бета клуч, да се сетиме некогаш, се разбира - ако има заинтересирани :)
 
Член од
2 август 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ako moze da mi dade beta key nekoj od clenovite dota 2 se iznabarav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom