DotA моменти

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Аиде, сите ги имаме, всушност затоа и ја играме оваа игра :)

Зборам за оние "еј мамата, 9 секунди под баш, ти ибам" и "лее пер 6 пати по ред мултикаст им здрвив".
За оние перфектно изведени тактики "рипа void со улти, скорпијата улти прави од кај бабичката и рипа со дагер внатре - ебење" и моменти.

Испуштете си ги нервозите, радостите и сите невозможни моменти од DotA - овде.

Јас ќе почнам да опишувам подоцна, за шиткањата од maarko :(
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кој повеќе шитка Столе или јас?
Кој повеќе гага Столе или јас?
Кој повеќе мрчи на свич Столе или јас?:vozbud:
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
2
Еех вакви теми секогаш ме навраќаат на 1 момент пред некои 4 и кусур години коа играње дота во 4ка беше главна опсесија пред/после школо...Значи,играме некои 8 луѓе на раздалешеност од неколку метри и играме јас Мац Стево/Соло/СолоМц Филип/Шах а од другата страна играат Фаца/Арап и уште тројца на кои не ми текнува моментални .Соло игра со Зевс а Фаца игра со Мортред..И настанува шутка доле на 1ва кула од сентинел и Фаца се спасува на некои 50-60 енергија а Соло(кој во меѓувреме фати улти) го прашува:'Арап на колку хп си??'-"На 50" и во тој момент Соло пушта улти Фаца умира сите заќутуваме на секунда и почна општа смеа во цело нет кафе

Кој повеќе шитка Столе или јас?
Кој повеќе гага Столе или јас?
Кој повеќе мрчи на свич Столе или јас?:vozbud:

Те молам кажи им на сите како ти го гагнав tiny со разор иако мене не ми требаа пари а тебе ти требаа очајно и што направи ти после тоа пошо си точак xDDD
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
[VW]-NightShadE;2570466 напиша:
Еех вакви теми секогаш ме навраќаат на 1 момент пред некои 4 и кусур години коа играње дота во 4ка беше главна опсесија пред/после школо...Значи,играме некои 8 луѓе на раздалешеност од неколку метри и играме јас Мац Стево/Соло/СолоМц Филип/Шах а од другата страна играат Фаца/Арап и уште тројца на кои не ми текнува моментални .Соло игра со Зевс а Фаца игра со Мортред..И настанува шутка доле на 1ва кула од сентинел и Фаца се спасува на некои 50-60 енергија а Соло(кој во меѓувреме фати улти) го прашува:'Арап на колку хп си??'-"На 50" и во тој момент Соло пушта улти Фаца умира сите заќутуваме на секунда и почна општа смеа во цело нет кафе
Пеер.

Вака беше - настанува туча и арапот вади жива глава со нерубиан асасин.
И ми се дере мене - "ау пер се спасив еј не ми се верува на колку лелеле"
СтевоМЦ му вика "на колку се спаси бе?"

-"лее пер на 50 еј не ми се верува,ауауау топои брат"

Следен момент пие улти од Зевсот, му се смееме сите...и ни вика " е така бе пер, шо, не играм ја ко вас пичкарски, кажувам на колку сум:drk:"

:)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Прови гагање нема што, типот константно под башови од мене и се најде ти паметен да му зимаш убиство на тип со 3-9 скор ака јас. Како да не се накурчам и да ливнам а?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Сеа пред малце пак го шитна, и тоа 2 пати и со аегис беше Марко и не се врати да му помогне, а пајо отиде и за малце ќе се сјебеше :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
СтраF ви е да викнете за дота :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Јако беше сеа играме 5 в 5, Столе игра Свен, јас Ланаја и полека почнавме да ја губиме партијата не убиваа и наеднаш Столе се здиве. Дојди ваму п*чка ти м*терина, мава рашта ја ја гагам, мава магнатаур ја го гагам, мава тину ја го гагам, ја напраив трипле а Столе продужи каде п*чка ти м*терина кај ке идете сеа :) Важно на крајот со крајни муки ја извадивме 70минутната партија :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Играм ја пред некое време со leashrac и усте двајца другари мои со pudge и lich.На почеток на партија уште пред да земеме херои еден се дисконектира.Епа играме 4в5 цела партија и на крај ни појацуваат крипови од две страни.Ливнува усте еден од кај нас и ни даваат свич.Браневме 40-45 мин.од противнички тим магина,тини,адмирал,мирана(ни ја дадоја нас)и усте еден нз кој беше.
По 45 мин одбрана + BD од магина на крај тепавме.
КОЈ НЕ ВЕРУВА ИМАМ REPLAY само незнам како да го uploadiram.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Играм ја пред некое време со leashrac и усте двајца другари мои со pudge и lich.На почеток на партија уште пред да земеме херои еден се дисконектира.Епа играме 4в5 цела партија и на крај ни појацуваат крипови од две страни.Ливнува усте еден од кај нас и ни даваат свич.Браневме 40-45 мин.од противнички тим магина,тини,адмирал,мирана(ни ја дадоја нас)и усте еден нз кој беше.
По 45 мин одбрана + BD од магина на крај тепавме.
КОЈ НЕ ВЕРУВА ИМАМ REPLAY само незнам како да го uploadiram.
Исто и ние од 3 страни држевме али не со БД, поштено си ја земавме на крај :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
5.84c муабет праите жими се, седнуваш медуза на холд пред трон, брани супер крипс, се пуни кеш, иде морф со блин стун вејв, тепа 3ца сам и бута трон.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
magina igrase protiv mene i praese BD.nie posteno tepavme
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Сега пред малце бевме ЛАН и игравме партија 105мин.
Играв со Бане и имав скор 23-1, споено : BoT, Shiva, Bloodstone, Skadi, Dagon, HoT
И у 105мин ние тепаме трон, они тепаат трон
Наеднаш завршува партијата и сите се радуваат, а никој не знае кој победил
Читаме доле
Sentinel
И ние еуфорија го превртевме цело нет кафе :):)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
ista slucka kako ova.igrame HLR i od kaj nas livnuvaat 2, a od kaj niv eden. ja so naga sirena a od kaj mene bane i krobelus. protiv mene pudge i ne mi teknuva sega tocno koj drug. imav spoeno vladimirs,batterfly,manta,s&y,HoT,batle fury(imam replay isto taka). i sega gubevme nie vo partijava ama na kraj odime ja i krob push od dolu poso mid imavme pojacano kripci , a ovie pak 4 dusi push mid.Nie dvajca so krob turkame kuli i mavame na drvo, a ovie isto na tron. Od kaj niv viper ni pisuva:
GG we won. a po nekoe vreme pisuva scourge wins.:pos2:

A so ova gagajne i mene mi se ima sluceno.Ja void so divine,buriza,HoT,MoM,PT,bfly go tepam pudge 10 sec so 2x HoT i 7k HP.go nosama na pola i idi necro i mi go tepa.nekolku pati taka i se izerviram i livnav
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
A so ova gagajne i mene mi se ima sluceno.Ja void so divine,buriza,HoT,MoM,PT,bfly go tepam pudge 10 sec so 2x HoT i 7k HP.go nosama na pola i idi necro i mi go tepa.nekolku pati taka i se izerviram i livnav

e so da ne sakas da ti go ostavi, da go tepas use 20 sekundi i da ja izgubite bitkata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom