Dopolnitelna nastava - zanimacija ili ...

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Mnogu ja ima ovaa dopolnitelna nastava,ama samo vo nekoj skromni se isti ramki-zanimanja.
Neli e toa i premnogu za (malite) deca. Od skolo doma od doma pak na nekoja nastava-casovi ili treninzi ili drugo nesto.
Najgolema navalica i guzva e za solo peenje, a so peenje ne ke mozat da se popravat cevlite ili bojlerot.
Site sakaat pevalki da bidat taka od mali gi ucime so kupuvanje na mikrofon na dve baterii od 1,5v a ne im kupuvame sukalo iili igli za pletenje.
-------- ova podole go pisuvav na drugo mesto i eve prepis.
Kesa brasno,sol,kvasec i bokal voda, Dami i Gospoda ucetegi decata da znaat da si zamesat leb, ke dojde vreme da ke treba toa.
Gledam posle rucek rooditeli i dedovci gi nosat decata na dopolnitelna nastava-zanimanje-zanimacija vo sredno muzicko more nize muzicko se vika,nekoj duri i gi tovarile na grbot so nekoj samari i tefteri vo race, site sakaat da bidat Krleusa ili Gavazova.
I taka si gledam jas i na drugo mesto gi nosat nekoj deca na nekoja dopolnitelna nastava i zanimanje more i sportuvanje. Site deca sakat da bidat Mesi ili Gokovic, a nikoj ne saka da bide PEKAR.
Da sam ppekar mala moja dali bi me htela.
I taka si resiv jas aj da proveram bar uste vo inie skolu za zanimanja po naski za radnici dali ima nekoja pobaruvacka za dopolnitelna nastava i pojdov vo ona skolo karsi Micurin. I prasuvam i baram ama i na tie tamu ne im e jasno moeto prasanje.
_Dali vrsite upis za dopolnitelna nastava-za nesto za nasite deca..........gi prasuvam a tie me gledaat ko da sum marsovec,a tamu ima od se po nesto, da se nauci, de snajderki, de krojacki, de flizerki, de kozmeticarki, de moleri, de monteri more i pekari ama nema dopolnitelni casovi za toa,nemalo interes od decata taka go svakaam ova,site sakaat fudbal-mikrofon ili fotelja,nikoj ne saka mistrija ili sukalo,zatoa ucetegi decata da si znaat bar leb da zamesat ke dojde vreme da treba da go znaat toa,komjuterot , fudbalot i kratkata suknja ne mozat daq zamesat leb. Aj cao
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
ова докажува дека веке една декада ме има на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom