DMC (Devil May Cry 5)

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Devil May Cry добива рестарт, со краток наслов од само DMC
Новото продолжение не носи во нов правец, и со многу помлад Данте од било кој претходен дел. Плус и ново студио работи на DMC, би требало да биде интересно да се види во кој правец ќе отиде новава верзија.

C’mon, as if we didn’t already know Capcom were working on DMC5. Pssh. Anyhoo, it’s official now. Devil May Cry 5 is currently in production. Hurrah!

Ninja Theory — the brand spanking new developers for the Devil May Cry series — have stated that DMC5 will serve as a “rebirth” for the franchise – which is fancy marketing speak for “Okay, we’re gonna try a new direction here and hopefully it’ll be even better than the last.” DMC5 will feature a much younger Dante this time around — perhaps the youngest we’ll have seen to date — and, apparently, this entry into the series will be aimed more towards us westerners — despite being a joint venture between both western and eastern gaming software houses.

Capcom’s Hideaki Itsuno will serve as the supervising director while Ninja Theory’s Alex Jones will be tasked with producing and what-not.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Одлично изглеа трејлеров...Мада шо е следно, на 10 години плескал комбоа и праел матрикси?
 
Член од
7 јануари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Данте емо стил c'mon ич не ми се свига како го направиле Данте каде е белата коса каде е Ребелион...играта не ми се свига само поради тоа што Данте е направен многу грдо инаку се друго си е ок
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Нов gameplay трејлер.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
DMC 4 ми беше, а и сеуште ми е една од омилените игри, така да и од оваа не очекувам ништо помалку. За гејмплејот не се ни сомневам дека ќе биде феноменален, само очекувам приказната да биде исто добра како и во 4ката ако не и подобра.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Ја и не глеам нови работи , само шминкање .
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Ма којзнае колку нови combo-а ќе има...а иначе у принцип таа е играта, слична со DMC 4.
Тоа и ми беше зборот , ако ти се допаѓале претходните делови, и оваа ќе ти биде по мерак .
Пошо гејмплејот е ист. ( ground combo , aerial combo , special move , boss fights , badass character.. )
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Баш дека е badass ликов.....баш и не е, стариот дизајн на Данте ми изгледаше далеку далеку по badass. Gameplay-от сигурно ќе биде ист, можеби и подобрен, заприказната ќе видиме, ама ликот е комплетна утка според мене.
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
нормално дека е утка, емо провинцијалец.

Прегледај го приврзокот 33256

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!! Сликава ме изнамсеја, има ептен еден куп вакви. Имаше на еден сајт споредби, новиов данте ептен личи на еден од главните креатори кои работат на DMC.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Јако изгледа графиката, ми се свиѓа стилот, и гејмплејот за сега. Ќе чекаме за приказната.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ма и Dante е ок, само проблемот е што ја нема за пц...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Аууу, абе овие Dante го направиле Nero, ги влече со синџир накај себе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom