Dekarbonizacija

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Koligori, 16 април 2019.

1. Koligori

Koligori

Член од:
    16 април 2019
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Imav problem so kolata Opel Corsa 1.3 CDTI, pocna da mi gusi, mi ja zgolemi potrosuvackata. Ja odnesov vo noviot servis za dekarbonizacija Carbon Cleaning Service vo Vlae https://www.facebook.com/hhodekarbonizacija, super mi ja sredija, prezadovolen sum. Motorot se smiri, zavlekuva kako koga bese nova, ne dimi, i mnogu bitno mi se namali potrosuvackata (vo mesto mi pokazuvase na bord potrosnja 0.7, a posle dekarbonizacijata 0.4, sto e golema razlika). Nedelava ke ja odnesam i drugata kola. Deckive gi preporacuvam sekade. Pozdrav

56828195_648197908939068_7919061228645777408_n.jpg 57114777_648849902207202_2795448579215327232_n.jpg

На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ivica^

Ivica^ Confident Liar

Член од:
    14 август 2007
    Мислења:
    8.162
    Допаѓања:
    8.027
    Јака реклама.

На Pane-G, xope, Јаневски и уште 4 други им се допаѓа ова.
  3. teneke

teneke

Член од:
    13 јули 2006
    Мислења:
    5.764
    Допаѓања:
    2.850
    Ај нека кажи некој што стварно пробал.

Мислам овие работи имаат плацебо ефект и ти се чини колата е поарна од претходно, ко јас што ставив едно средство за чистење и ми се чини сега лета :pos:

4. Kajgance1

Kajgance1

Член од:
    1 април 2017
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    7
    Доста бе ајде кај го има ова, денеска направил профил одма ќе препорачува.
    Рекламите колку што знам се плаќаат и не им е местото тука.
    Се замолуваат модераторите да ги избришат ваквите смешни реклами.

5. gurman2

gurman2

Член од:
    16 декември 2012
    Мислења:
    1.436
    Допаѓања:
    953
    За да биде поубедливо, не е лошо да ја препорачаат декарбонизацијава уште неколку новоотворени профили

На Наќо Скопски и Kajgance1 им се допаѓа ова.
  6. gjoko-mkd

gjoko-mkd

Член од:
    8 јануари 2012
    Мислења:
    5.320
    Допаѓања:
    3.939
    Neka stoi temata čisto od tehnički aspekt.
    Vakvi servisi ima eden kup....pa koj kade saka neka odi...a vo ovaa tema neka spodeluva iskustvo

На Koligori му/ѝ се допаѓа ова.
  7. valvoline

valvoline

Член од:
    30 мај 2012
    Мислења:
    4.844
    Допаѓања:
    2.684
    Dobra tema za detski slikovnici i boenki so naslov perpetuum mobile uredi. :V

8. gjoko-mkd

gjoko-mkd

Член од:
    8 јануари 2012
    Мислења:
    5.320
    Допаѓања:
    3.939
    Mene iskreno mi e strav da ja odnesam kolata na dekarbonizacija. Iako drugari mi go falat ovoj proces....jas poveće preferiram da ja isforsiram kolata na avtopat....pa kolku tolku da se isčisti motorot

9. Наќо Скопски

Наќо Скопски Поручуе

Член од:
    3 април 2017
    Мислења:
    3.798
    Допаѓања:
    6.278
    Пиши цени бе комшија.Како наплаќате?

10. 0C0FFEEBABE

0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

Член од:
    6 јули 2008
    Мислења:
    4.966
    Допаѓања:
    1.552
    Ooo oва не е реклама, туку е антиреклама :facepalm:. Како бе вака јунфери едни правите профили и одма тема за реклама, не разбирам. Препорачувам темата да остане, ама првиот пост да биде избришан оти е крајно иритантен за корисници што знаат што прават на форумот :kruna:.

Инаку на тема декарбонизација, јас правев на колата, кај мои познаници кои нема да ги рекламирам. И мене ми беше страв да не се зафркне нешто, ама ме убедија дека е безбедно и ко што се уверив - стварно е безбедно. Уствари се вика декарбонизација на мотор, ама нема врска со моторот. Поврзуваат црево на усисната грана и пуштаат хидроген кој од усисната грана минува низ DPF филтер, катализатор и ауспух и ги чисти нив (евентуално уште некој пропратен дел). Ја кога слушнав декарбонизација на мотор мислев ќе истурат уље од моторот, па ќе го чистат, па ќе вратат ново уље, такви ствари, ама уствари нема врска со моторот многу многу. За резултати, нешто многу не осетив ни на потрошња ни на коњажа, ама искрено не ми внимавам многу така да некој кој поточно има истестирано нека пише резултати.

На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Darko23

Darko23

Член од:
    25 февруари 2018
    Мислења:
    104
    Допаѓања:
    26
    При користење на тоа прочистување за мотор адитиви, другар ми на Дизел кола, стави помалку нафта а повеќе од тоа адитовот и не можеше воопшто да ја запали после, не велам нечинат ама пазете со нив, т. е правете добра мешавина...

12. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    8.804
    Допаѓања:
    8.910
    Не е иста работа декарбонизација и ставање адитиви

13. Darko23

Darko23

Член од:
    25 февруари 2018
    Мислења:
    104
    Допаѓања:
    26
    Знам, напишав колку за информација...

14. Наќо Скопски

Наќо Скопски Поручуе

Член од:
    3 април 2017
    Мислења:
    3.798
    Допаѓања:
    6.278
    Дечкиве ги знам од маало,преваранти не се гарантирам.А дали се стручни и дали има ќар од декарбонизација е друг муабет

15. gjoko-mkd

gjoko-mkd

Член од:
    8 јануари 2012
    Мислења:
    5.320
    Допаѓања:
    3.939
    абе луѓе....секоја информација е добредојдена. колку само пати сме прашувале дали знае некој кој можи да ми го поправи.....

Сподели преку: