Dekarbonizacija

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Koligori, 16 април 2019.

 1. Koligori

  Koligori

  Член од:
  16 април 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Imav problem so kolata Opel Corsa 1.3 CDTI, pocna da mi gusi, mi ja zgolemi potrosuvackata. Ja odnesov vo noviot servis za dekarbonizacija Carbon Cleaning Service vo Vlae https://www.facebook.com/hhodekarbonizacija, super mi ja sredija, prezadovolen sum. Motorot se smiri, zavlekuva kako koga bese nova, ne dimi, i mnogu bitno mi se namali potrosuvackata (vo mesto mi pokazuvase na bord potrosnja 0.7, a posle dekarbonizacijata 0.4, sto e golema razlika). Nedelava ke ja odnesam i drugata kola. Deckive gi preporacuvam sekade. Pozdrav

  56828195_648197908939068_7919061228645777408_n.jpg 57114777_648849902207202_2795448579215327232_n.jpg
   
  На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  8.162
  Допаѓања:
  8.027
  Јака реклама.
   
  На Pane-G, xope, Јаневски и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  5.764
  Допаѓања:
  2.850
  Ај нека кажи некој што стварно пробал.

  Мислам овие работи имаат плацебо ефект и ти се чини колата е поарна од претходно, ко јас што ставив едно средство за чистење и ми се чини сега лета :pos:
   
 4. Kajgance1

  Kajgance1

  Член од:
  1 април 2017
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  7
  Доста бе ајде кај го има ова, денеска направил профил одма ќе препорачува.
  Рекламите колку што знам се плаќаат и не им е местото тука.
  Се замолуваат модераторите да ги избришат ваквите смешни реклами.
   
 5. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  953
  За да биде поубедливо, не е лошо да ја препорачаат декарбонизацијава уште неколку новоотворени профили
   
  На Наќо Скопски и Kajgance1 им се допаѓа ова.
 6. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.320
  Допаѓања:
  3.939
  Neka stoi temata čisto od tehnički aspekt.
  Vakvi servisi ima eden kup....pa koj kade saka neka odi...a vo ovaa tema neka spodeluva iskustvo
   
  На Koligori му/ѝ се допаѓа ова.
 7. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.844
  Допаѓања:
  2.684
  Dobra tema za detski slikovnici i boenki so naslov perpetuum mobile uredi. :V
   
 8. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.320
  Допаѓања:
  3.939
  Mene iskreno mi e strav da ja odnesam kolata na dekarbonizacija. Iako drugari mi go falat ovoj proces....jas poveće preferiram da ja isforsiram kolata na avtopat....pa kolku tolku da se isčisti motorot
   
 9. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.798
  Допаѓања:
  6.278
  Пиши цени бе комшија.Како наплаќате?
   
 10. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.966
  Допаѓања:
  1.552
  Ooo oва не е реклама, туку е антиреклама :facepalm:. Како бе вака јунфери едни правите профили и одма тема за реклама, не разбирам. Препорачувам темата да остане, ама првиот пост да биде избришан оти е крајно иритантен за корисници што знаат што прават на форумот :kruna:.

  Инаку на тема декарбонизација, јас правев на колата, кај мои познаници кои нема да ги рекламирам. И мене ми беше страв да не се зафркне нешто, ама ме убедија дека е безбедно и ко што се уверив - стварно е безбедно. Уствари се вика декарбонизација на мотор, ама нема врска со моторот. Поврзуваат црево на усисната грана и пуштаат хидроген кој од усисната грана минува низ DPF филтер, катализатор и ауспух и ги чисти нив (евентуално уште некој пропратен дел). Ја кога слушнав декарбонизација на мотор мислев ќе истурат уље од моторот, па ќе го чистат, па ќе вратат ново уље, такви ствари, ама уствари нема врска со моторот многу многу. За резултати, нешто многу не осетив ни на потрошња ни на коњажа, ама искрено не ми внимавам многу така да некој кој поточно има истестирано нека пише резултати.
   
  На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Darko23

  Darko23

  Член од:
  25 февруари 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  26
  При користење на тоа прочистување за мотор адитиви, другар ми на Дизел кола, стави помалку нафта а повеќе од тоа адитовот и не можеше воопшто да ја запали после, не велам нечинат ама пазете со нив, т. е правете добра мешавина...
   
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.804
  Допаѓања:
  8.910
  Не е иста работа декарбонизација и ставање адитиви
   
 13. Darko23

  Darko23

  Член од:
  25 февруари 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  26
  Знам, напишав колку за информација...
   
 14. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.798
  Допаѓања:
  6.278
  Дечкиве ги знам од маало,преваранти не се гарантирам.А дали се стручни и дали има ќар од декарбонизација е друг муабет
   
 15. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.320
  Допаѓања:
  3.939
  абе луѓе....секоја информација е добредојдена. колку само пати сме прашувале дали знае некој кој можи да ми го поправи.....
   

Сподели преку: