Dekarbonizacija

Член од
16 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Imav problem so kolata Opel Corsa 1.3 CDTI, pocna da mi gusi, mi ja zgolemi potrosuvackata. Ja odnesov vo noviot servis za dekarbonizacija Carbon Cleaning Service vo Vlae https://www.facebook.com/hhodekarbonizacija, super mi ja sredija, prezadovolen sum. Motorot se smiri, zavlekuva kako koga bese nova, ne dimi, i mnogu bitno mi se namali potrosuvackata (vo mesto mi pokazuvase na bord potrosnja 0.7, a posle dekarbonizacijata 0.4, sto e golema razlika). Nedelava ke ja odnesam i drugata kola. Deckive gi preporacuvam sekade. Pozdrav

56828195_648197908939068_7919061228645777408_n.jpg 57114777_648849902207202_2795448579215327232_n.jpg
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Ај нека кажи некој што стварно пробал.

Мислам овие работи имаат плацебо ефект и ти се чини колата е поарна од претходно, ко јас што ставив едно средство за чистење и ми се чини сега лета :pos:
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Imav problem so kolata Opel Corsa 1.3 CDTI, pocna da mi gusi, mi ja zgolemi potrosuvackata. Ja odnesov vo noviot servis za dekarbonizacija Carbon Cleaning Service vo Vlae https://www.facebook.com/hhodekarbonizacija, super mi ja sredija, prezadovolen sum. Motorot se smiri, zavlekuva kako koga bese nova, ne dimi, i mnogu bitno mi se namali potrosuvackata (vo mesto mi pokazuvase na bord potrosnja 0.7, a posle dekarbonizacijata 0.4, sto e golema razlika). Nedelava ke ja odnesam i drugata kola. Deckive gi preporacuvam sekade. Pozdrav

Прегледај го приврзокот 207753 Прегледај го приврзокот 207754
Доста бе ајде кај го има ова, денеска направил профил одма ќе препорачува.
Рекламите колку што знам се плаќаат и не им е местото тука.
Се замолуваат модераторите да ги избришат ваквите смешни реклами.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Neka stoi temata čisto od tehnički aspekt.
Vakvi servisi ima eden kup....pa koj kade saka neka odi...a vo ovaa tema neka spodeluva iskustvo
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Dobra tema za detski slikovnici i boenki so naslov perpetuum mobile uredi. :V
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Mene iskreno mi e strav da ja odnesam kolata na dekarbonizacija. Iako drugari mi go falat ovoj proces....jas poveće preferiram da ja isforsiram kolata na avtopat....pa kolku tolku da se isčisti motorot
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Imav problem so kolata Opel Corsa 1.3 CDTI, pocna da mi gusi, mi ja zgolemi potrosuvackata. Ja odnesov vo noviot servis za dekarbonizacija Carbon Cleaning Service vo Vlae https://www.facebook.com/hhodekarbonizacija, super mi ja sredija, prezadovolen sum. Motorot se smiri, zavlekuva kako koga bese nova, ne dimi, i mnogu bitno mi se namali potrosuvackata (vo mesto mi pokazuvase na bord potrosnja 0.7, a posle dekarbonizacijata 0.4, sto e golema razlika). Nedelava ke ja odnesam i drugata kola. Deckive gi preporacuvam sekade. Pozdrav

Прегледај го приврзокот 207753 Прегледај го приврзокот 207754
Пиши цени бе комшија.Како наплаќате?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Ooo oва не е реклама, туку е антиреклама :facepalm:. Како бе вака јунфери едни правите профили и одма тема за реклама, не разбирам. Препорачувам темата да остане, ама првиот пост да биде избришан оти е крајно иритантен за корисници што знаат што прават на форумот :kruna:.

Инаку на тема декарбонизација, јас правев на колата, кај мои познаници кои нема да ги рекламирам. И мене ми беше страв да не се зафркне нешто, ама ме убедија дека е безбедно и ко што се уверив - стварно е безбедно. Уствари се вика декарбонизација на мотор, ама нема врска со моторот. Поврзуваат црево на усисната грана и пуштаат хидроген кој од усисната грана минува низ DPF филтер, катализатор и ауспух и ги чисти нив (евентуално уште некој пропратен дел). Ја кога слушнав декарбонизација на мотор мислев ќе истурат уље од моторот, па ќе го чистат, па ќе вратат ново уље, такви ствари, ама уствари нема врска со моторот многу многу. За резултати, нешто многу не осетив ни на потрошња ни на коњажа, ама искрено не ми внимавам многу така да некој кој поточно има истестирано нека пише резултати.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
При користење на тоа прочистување за мотор адитиви, другар ми на Дизел кола, стави помалку нафта а повеќе од тоа адитовот и не можеше воопшто да ја запали после, не велам нечинат ама пазете со нив, т. е правете добра мешавина...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.362
Поени од реакции
38.336
При користење на тоа прочистување за мотор адитиви, другар ми на Дизел кола, стави помалку нафта а повеќе од тоа адитовот и не можеше воопшто да ја запали после, не велам нечинат ама пазете со нив, т. е правете добра мешавина...
Не е иста работа декарбонизација и ставање адитиви
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Дечкиве ги знам од маало,преваранти не се гарантирам.А дали се стручни и дали има ќар од декарбонизација е друг муабет
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
абе луѓе....секоја информација е добредојдена. колку само пати сме прашувале дали знае некој кој можи да ми го поправи.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom