DDSTORE MK

Член од
26 октомври 2018
Мислења
6
Поени од реакции
5
Здраво, сакам да прашам некој што има купувано од DDstore дали продуктите им се квалитетни, затоа што сакам да купам напојување квалитетно а во анхоч има некои глупи напојувања прв пат ги глеам. А тие во сетек немаат на залиха од напојуавње како Corsair i EVGA, а останатите ми се мн скапи . Овде глеам имаат и EVGA кое што сакам да го земам е - Evga 750 BQ 80+ bronze 750W е ама не сум купувал од кај нив никогаш и не знам за квалитетот.
Фала
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Подобро во Нексио да земеш ,ДДКом најчесто половни


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
16 декември 2018
Мислења
63
Поени од реакции
20
Здраво, сакам да прашам некој што има купувано од DDstore дали продуктите им се квалитетни, затоа што сакам да купам напојување квалитетно а во анхоч има некои глупи напојувања прв пат ги глеам. А тие во сетек немаат на залиха од напојуавње како Corsair i EVGA, а останатите ми се мн скапи . Овде глеам имаат и EVGA кое што сакам да го земам е - Evga 750 BQ 80+ bronze 750W е ама не сум купувал од кај нив никогаш и не знам за квалитетот.
Фала
DDstore nema svoi proizvodi, oni gi prekupuvaat od drugi firmi, a oni ja davaat garacnijata,site pofalbi gi imam za niv site delovi gi imam kupuvano od tamu,nikogas problem so vrakjanje na rasipan del i slicno,PREPORAKA!
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дали купувале од други или не, гаранцијата ја имаш. Не се мисли, ако нешто ти фати око зимај си. Тие што се користени, ти ги пишува во категорија користени компјутери, не се секирај.
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Купено highend конфигурација од таму. Сам си ја склопував. Еве 3 години без проблем. Кога ја земав имав проблем со некомпатибилен дел, одма ми го заменија. ПРЕПОРАКА
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не сум сигурен дали воопшто имаат нешто на лагер, дали имаат магацин.
Земаат од други фирми (по дилерски цени нормално) и продаваат најчесто со нешто пониска цена од истата таа фирма.
А и доста работи продаваат на старо (нагласено), brand name конфигурации и монитори увезени од странство, а и тие најверојатно од друга фирма ги земаат.

Но услуга, гаранција се е на ниво.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
темата е застаната 2019 година..дали се уште имаат добра понуда на половни компјутери?( https://ddstore.mk/refurbishedpc/licencedpcbrand.html?price=4286.00-10000.01 ) Малку помош околу избор до 7-8000 денари дали ќе брка работа?
Не ти требаат тие брендираните ПЦ-а. Пошо имаат нестандардни напојувања и матични веројатно.
Па ако рикне нешо неможеш да сменеш и право фрли го. Башка и превише стари се.
 
Член од
16 декември 2018
Мислења
63
Поени од реакции
20
Не ти требаат тие брендираните ПЦ-а. Пошо имаат нестандардни напојувања и матични веројатно.
Па ако рикне нешо неможеш да сменеш и право фрли го. Башка и превише стари се.
Баш напротив бренд пцто се направени да траат многу повеќе од обичен десктоп пц, ретко сум сретнал бренд пц да се расипе поготово напојувување и матична.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Баш напротив бренд пцто се направени да траат многу повеќе од обичен десктоп пц, ретко сум сретнал бренд пц да се расипе поготово напојувување и матична.
Али и стари се ногу. И неможат да се апгрејднуват.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom