Dark Forest Presents Psychedelic Movements Part 3 - 12.09.2009

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
поштуем кико, поштуем борис.. поштуем журкава
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Испланирано ми е одамна.
Таму сум без сомнеж..
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Демониак... :tapp:
Не планирам да идам на журка и да се осеќам ко да сум во месара кај што колат свињи.
Ама Синестезија може да се испоштуе. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Не ја серете музиката на Демонијак, дечкото разви нов high tech стил кој сеуште не е прифатен кај нас, ама затоа направи растур низ Европа летово...музика која има длабочина и мрачна страна, ама не и сабји, ножеви, колења и слично...:wink:

Па кој ќе оди на журка ќе види за што станува збор...
 

Mortron

shadow on acid
Член од
18 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
bash e ekstra muzikata na demoniac.. neznam koj kolku ja prati ali od izdanie na izdanie e se pousovrshena.. duri i guruto goa gil mu gi vrti trakite :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Dragon[Sky];2851501 напиша:
Демониак... :tapp:
Не планирам да идам на журка и да се осеќам ко да сум во месара кај што колат свињи.
Ама Синестезија може да се испоштуе. :)
Уште едно меко девојче.. :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Неможеш да обвиниш некој ако не му се свиѓа некого.. секој си има свој вкус така да никој не е девојче у случајов:)
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Како што рече viksamkd, секој си има свој вкус... мене едноставно не ми се свиѓа музиката што ја прави Демониак. Не може да се дебатира такво нешто, јас сакам мелодија многу поразлична од неговата. Мене општо даркот не ми прави некој филм, најмогу си поштуем гоа. :smir:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Dragon[Sky];2853178 напиша:
Како што рече viksamkd, секој си има свој вкус... мене едноставно не ми се свиѓа музиката што ја прави Демониак. Не може да се дебатира такво нешто, јас сакам мелодија многу поразлична од неговата. Мене општо даркот не ми прави некој филм, најмогу си поштуем гоа. :smir:
такоџе али си слушам и дарк:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Неможеш да обвиниш некој ако не му се свиѓа некого.. секој си има свој вкус така да никој не е девојче у случајов:)
Дека е девојЌе, девојЌе е, а дека е мека, мека е :)
Иако, секако, не ми смета, за вкусови не се праи муабет..
Ја сум чоек у крајности..али јебеш га, не се сите такви, некој сака да слуша лејм хаус, некој дарк/масив транс :)
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Fala bogu,ke gi gledam SYNESTHESIA pak.Me interesira dali imaat nesto voopsto izdadeno ili ona so rusine im e edinstveno.Ne mi e jasno kako moze band da ima takva usovrsena produkcija,a da nema izdadeno nisto.Navistina gi pocituvam site nasi trance artisti od sekoj pravec i podpravec,od YUDHISTHIRA,ATHRIOM do so znam,KALA ili TRY2FLY,ali za produkcija moze site voda im nosat,tuka se top of the tops.A od druga strana imaat edno sturo profilce na MYSPACE ni informacii ni butur.So znam mozda ovie samo se kurcat,a nekoj profi im ja pravi muzikata.Na skolka proletoska 2 saati posle nivniot live nemozev A da kazam,sokiran bev kolku bea dobri,a od druga strana?????Nisto ne mi jasno,ali obavezno ke idam na desavkata.:toe:
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Vo koj pogled i sto ne tie jasno vo vrska so mene,bate?

Ne te razbiram:helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Друже псајгана, кај и да е ќе искочи компилација (Macidonian Therapy) што ќе ја издадам за Madhauserecords па таму ќе чуете нешто и од Синестезија...момците прават лудило музика, секоја чест за нив!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom