Dan Bilzerian

Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Човеков е цар кој сака нека збори што сака за него сељак бил, идиот бил ваков бил таков бил. Али човеков знае како се живее нема тука што да се додаде.
Иначе прочитав некаде дека го манало срцев удар од користење виагра и мешање со алкохол, па кај и да може и да рикне.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не е он идиот. Он е човек што има многу пари и си ги троши како сака, негов избор е. Идиоти се тие што му се восхитуваат.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.907
Не можам да сфатам мажи кои го гледаат како идол и жени кои би сакале да бидат со него.
Џабе парите, тежок идиот е човеков, просто-проширена реченица не знае да каже, сељачко однесување level нема конкуренција, па уште и идол на мажите е. Да, спие со жени кои претежно ги купува и кои самите се третираат како објекти, па уште и он ги третира како такви и уште тој човек е вреден за почит?


Ќе го цитирам Кили: МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ.
Не знам дали е идиот, не го следам, не ме ни интересира, туку што правиме со сељациве кај нас!? Ќе фатат 5000 ден. на спортска, ќе купат 2 литри Смедеревка и еден Бадел, и одма влегуваат во Дан Билзериан филм.

Се сликал со 4 девојки (од кои 3 му се братучетки) и го гледаш пишал статус на Фејсбук "Билзериан гомна да јаде!". Се вработил во Дрекселмаер, веднаш на Фејсбук става кавер и профилна од Билзериан.
Е од вакви си патиме, а не од Дан Билзериан. Пријателов фино-лепо си ги заработил милионите, си ги троши како што сака. Негов живот, негови правила.

Ебел курви, се дрогирал, не било морално... :pos:
При толку пари и жени, да не треба да се закалуѓери или втор факултет да заврши!? Нормално дека ќе ужива.

За него уживање е да си го прчи околу некој тропски остров, на јахта, со 20 пички од Викториа Сикрет околу него.
За друг уживање е да пие чај од нане додека гледа Gang Bang Theory, пошто нема друг избор. И нормално Билзериан е најголем сељак за него, неморален, ебел курви наместо да се ожени на 20 години, да заврши факултет, да земе стипендија, да се вработи и успешно да се вклопи во просекот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не знам дали е идиот, не го следам, не ме ни интересира, туку што правиме со сељациве кај нас!? Ќе фатат 5000 ден. на спортска, ќе купат 2 литри Смедеревка и еден Бадел, и одма влегуваат во Дан Билзериан филм.

Се сликал со 4 девојки (од кои 3 му се братучетки) и го гледаш пишал статус на Фејсбук "Билзериан гомна да јаде!". Се вработил во Дрекселмаер, веднаш на Фејсбук става кавер и профилна од Билзериан.
Е од вакви си патиме, а не од Дан Билзериан. Пријателов фино-лепо си ги заработил милионите, си ги троши како што сака. Негов живот, негови правила.

Ебел курви, се дрогирал, не било морално... :pos:
При толку пари и жени, да не треба да се закалуѓери или втор факултет да заврши!? Нормално дека ќе ужива.

За него уживање е да си го прчи околу некој тропски остров, на јахта, со 20 пички од Викториа Сикрет околу него.
За друг уживање е да пие чај од нане додека гледа Gang Bang Theory, пошто нема друг избор. И нормално Билзериан е најголем сељак за него, неморален, ебел курви наместо да се ожени на 20 години, да заврши факултет, да земе стипендија, да се вработи и успешно да се вклопи во просекот.
Не е ни прв, ни последен богаташ што си го лади на јахта, се шета по тропски острови и ебе курви. Ама е прв на кој му текнало да го искористи фејсбук и инстаграм времево и да се сликува со нив, да прави видео материјали и слично. Знае оти ќе има милион дечки кои ќе се восхитуваат на него и го користи тоа. Од една страна баш ради ова испаѓа оти е паметен, еве пишаа претходно оти има договор со инстаграм и си вади плус пари од сите овие работи. Од друга страна, уфилман ми е малце, се понаша како да измислил топла вода...а секој човек што ги има тие пари би прави истите работи. :) И баш ради тоа нити му се восхитувам, нити ме боли курот што прави...чисто сега само да искоментирам на темава. :D
 
E

Epsilon

Гостин
@ManUtdChampions

Али затоа е прв и не сум слушнал за некој друг што чува дома секаков вид на оружја. :)




Ме мрзи да барам низ страницата негова други слики, ми се плачи ко че видам колку различни жени поминал, а јас толку години немам (да броиме и по 1 девојка = 1 месец). :(
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
^
Да имаш пари нема да свртиш 30 девојки годишно?

Пак ќе речам,се е до парите,си има си живеј.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Прави пари од покер, ама главните пари не му се од тоа.
Татко му бил некој јак брокер на Wall Street и направил многу пари на времето и сето тоа му го има оставено на него. Од тамо му се главните пари, плус што има нешто освојувано од турнири.
Пред 1-2 години потпиша огромен договор со Инстаграм, каде што на некој начин ќе им биде ко заштитно лице и ќе го промовира Инстаграмот со тоа што ќе прави слики со курви, оружје и пари = The American Dream.
Вистина е дека типот си бил богат и пред тоа, наследство и се ама имам прочитано негде дека од покер има 50 милиони заработено плус ова што велиш со инстаграмов така да реално има повеќе од доволно пари и сам да се издржува без разлика колкаво е наследството од татко му.

П.С Колку се релевантни информацииве не знам и немам енергија да истражувам :свиркам:
 
Последно уредено:

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
deckovo e primer na denesnosta...forever alone plajka za vnimanie,drugi forever alone napateni bez pamet go idoliziraat...i toa e toa....covek so malku pogolema svest bi go sozalil tipov ne da mu se vozhituva....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ednostavno e CARSHTINA covekot site go mrzat od ljubomora i toae enormalno do nekade normalna psihicka reakcii ama udrede ja malku glavata dali taka bi se ponasale na negovo mesto
Не знаев дека почнавме да збориме за Груевски на темава...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Oh boy. А ја па мислев дека барем ќе се одбраниш некако. Silly me.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ednostavno e CARSHTINA covekot site go mrzat od ljubomora i toae enormalno do nekade normalna psihicka reakcii ama udrede ja malku glavata dali taka bi se ponasale na negovo mesto
Ја мислев дека вие се залагате за традиционални семејни вредности. Тоа што го прави Билзериан е скроз спротивно од тоа. И ти го оправдуваш тоа? Наместо да кажеш дека со тие пари треба да се ожени, да направи три деца и да им овозможи убав живот на тие деца.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ја мислев дека вие се залагате за традиционални семејни вредности. Тоа што го прави Билзериан е скроз спротивно од тоа. И ти го оправдуваш тоа? Наместо да кажеш дека со тие пари треба да се ожени, да направи три деца и да им овозможи убав живот на тие деца.
+ компјутер за секое дете, уствари сеа таблет треба...
И секако нонстоп здрава храна да ги храни.
И да ги шета низ убавините низ Македонија.

А успат пошто е многу богат може некој долг на владата да им врати...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom