Dan Bilzerian

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
Не можам да сфатам мажи кои го гледаат како идол и жени кои би сакале да бидат со него.
Џабе парите, тежок идиот е човеков, просто-проширена реченица не знае да каже, сељачко однесување level нема конкуренција, па уште и идол на мажите е. Да, спие со жени кои претежно ги купува и кои самите се третираат како објекти, па уште и он ги третира како такви и уште тој човек е вреден за почит?


Ќе го цитирам Кили: МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ.
Ко прво, не знам од кај ти е оваа идеја дека бил идиот, не знаел да сврзе реченица... Нема врска значи. Не можеш да бидеш ретард а да бидеш шампион во покер и успешен инвеститор.
Информирај се малку за него.

Ко второ: зашто некој би сакал да биде ко него. Многу едноставно - човекот го живее животот до максимум. Прави што сака, како сака, со кого сака.... Журки, жени, коли, пари.... Кое машко не ги сака овие работи?
 
E

Epsilon

Гостин
Јас не знам за другите машки ама зажалив што го лајкнав... погледнав неколку слики, толку многу жени имаше... па јас толку рала ( :D ) патики немам, бе! Го одлајкнав, си легнав и плачев цела вечер....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ко прво, не знам од кај ти е оваа идеја дека бил идиот, не знаел да сврзе реченица... Нема врска значи. Не можеш да бидеш ретард а да бидеш шампион во покер и успешен инвеститор.
Информирај се малку за него.

Ко второ: зашто некој би сакал да биде ко него. Многу едноставно - човекот го живее животот до максимум. Прави што сака, како сака, со кого сака.... Журки, жени, коли, пари.... Кое машко не ги сака овие работи?
Нека биде што сака, однесувањето негово го прави идиот и сељак. Не реков дека е ретард, само дека е идиот. Идиотско му е однесувањето, затоа.
Од она малку што по грешка го имам видено од него, типот не знае да направи асален муабет, туку изиграва глупи Август.
Тоа што е успешен инвеститор и коцкар мене ништо не ми значи во животот, му го гледам (за жал, преку тоа што моите пријатели на Фејсбук го споделуваат) однесувањето да знам дека се чудам како некој би сакал да биде како него.

Не е се во журки, жени, коли и пари, ама ај... секој со своите приоритети нели? Ако мене не ми е јасно, не значи дека другите ко мене треба да мислат. Што се однесува до мене, сите кои го сакаат, отворено нека бидат ко него, поубаво ќе знам кого да избегнувам во животов.:icon_lol:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако некој ги смета развратот и неморалноста како вистински вредности кои треба да ги поседува и негува еден човек, тогаш ок е што го сакате типов...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Нека биде што сака, однесувањето негово го прави идиот и сељак. Не реков дека е ретард, само дека е идиот. Идиотско му е однесувањето, затоа.
Од она малку што по грешка го имам видено од него, типот не знае да направи асален муабет, туку изиграва глупи Август.
Тоа што е успешен инвеститор и коцкар мене ништо не ми значи во животот, му го гледам (за жал, преку тоа што моите пријатели на Фејсбук го споделуваат) однесувањето да знам дека се чудам како некој би сакал да биде како него.

Не е се во журки, жени, коли и пари, ама ај... секој со своите приоритети нели? Ако мене не ми е јасно, не значи дека другите ко мене треба да мислат. Што се однесува до мене, сите кои го сакаат, отворено нека бидат ко него, поубаво ќе знам кого да избегнувам во животов.:icon_lol:
иако така викаш потсвесно ти прави мерак:icon_lol:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Женско кажува дека не и се свиѓал начинот на живот на машко коа тотално си го лади. :pos::facepalm:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
иако така викаш потсвесно ти прави мерак:icon_lol:
Тие Фројдовски финти на мене - не. :icon_lol::icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1421883231][/DOUBLEPOST]
Женско кажува дека не и се свиѓал начинот на живот на машко коа тотално си го лади. :pos::facepalm:
Да, женско кажува дека не и се свиѓа тип што млати жени и ги фрла од кров.
Фала многу, пријатно.
Ко вие што може да си давате за право да зборите дека жените се курви.
А и не сум само јас, има погоре и мажи кои го говорат истото.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Тие Фројдовски финти на мене - не. :icon_lol::icon_mrgr:
си викаш: ех што би му правела на овој дан, која брада држи само, ама сељак е, ама сепак е убав, убав и богат сељак:icon_lol:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не можам да сфатам мажи кои го гледаат како идол и жени кои би сакале да бидат со него.
Џабе парите, тежок идиот е човеков, просто-проширена реченица не знае да каже, сељачко однесување level нема конкуренција, па уште и идол на мажите е. Да, спие со жени кои претежно ги купува и кои самите се третираат како објекти, па уште и он ги третира како такви и уште тој човек е вреден за почит?


Ќе го цитирам Кили: МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ.
Џабе парите али гајле му е. Од машка гледна точка сите му завидуваат.
Кој не би сакал ваков живот? Без проблеми,без работа итн,итн...

Плус не знам зошто се чудиш за однесувањето? Па кој е тој богаташ што има однесување??

Имаш пари,имаш све....(само можда понашање не. :D )
 
E

Epsilon

Гостин
Џабе парите али гајле му е. Од машка гледна точка сите му завидуваат.
Кој не би сакал ваков живот? Без проблеми,без работа итн,итн...

Плус не знам зошто се чудиш за однесувањето? Па кој е тој богаташ што има однесување??

Имаш пари,имаш све....(само можда понашање не. :D )
Сигурно има како мене барем уште неколку милиони што зажалиле што лајкнале на неговата страна, а и јас пишав на претходната. Никој не би сакал ваков покварен живот, неморален ццц......

Оние богаташите што ги донираат парите во добротворни цели, а нивните деца питаат или имаат минимални примања.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
си викаш: ех што би му правела на овој дан, која брада држи само, ама сељак е, ама сепак е убав, убав и богат сељак:icon_lol:
Прво, не е ништо посебно во изглед. Ама апсолутен просек. Второ, тоа сељачко понашање го прави да изгледа уште погрд.
Џабе парите али гајле му е. Од машка гледна точка сите му завидуваат.
Кој не би сакал ваков живот? Без проблеми,без работа итн,итн...

Плус не знам зошто се чудиш за однесувањето? Па кој е тој богаташ што има однесување??

Имаш пари,имаш све....(само можда понашање не. :D )
А бе затоа реков, секој со своето, јас само си кажав мислење. Секој има право да се воодушевува кому сака.
Мене такво однесување ми е лично одвратно и затоа искоментирав.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ви се молам Крејз ин Лов си сакат домаќин маж, а не ваков растурикуќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom