Dali iphone 6s ili samsung galaxy6 edge?

Член од
13 септември 2014
Мислења
8
Поени од реакции
2
Veke 4 godini koristam iphone 4s. I dojde vreme da go smenam, momentalno sum vo golema zabluda neznam kakov relefon da kupam. Dali da ostanam na ios platformata ili da se prefrlam? Ke ve zamolam za pomos vasite soveti mnogu bi mi pomognale vi blagodaram odnapred.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ако сакаш добра подршка тогаш ајфонот ако сакаш по фенси телефон и поинтересен тогаш С6 еџ

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
ајфон си е ајфон :)

Се шалам кај нас ке дојде многу касно и скап ќе биде...

Подобро ти е с6 еџ... лудница е телеофнот
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Јас би ти препорачал самсунг. Го користам и презадоволен сум.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
Veke 4 godini koristam iphone 4s. I dojde vreme da go smenam, momentalno sum vo golema zabluda neznam kakov relefon da kupam. Dali da ostanam na ios platformata ili da se prefrlam? Ke ve zamolam za pomos vasite soveti mnogu bi mi pomognale vi blagodaram odnapred.
ако више сакаш андроид почекај ноте 5,
али ајфон си е ајфон


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Самсунг поради добрата камера,иначе ако имаш вишак пари богами двата земи ги :D
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
јас како корисник на Galaxy s4 би ти го препорачал секако s6edge, али не велам дека и новиот iPhone 6s нечини. Разликата е во вкус. Јас искрено не можам да се замислам да користам IOS, имам пробано, но некако не можам, едноставно ме нервира, а од друга страна имам заприметено и дека корисниците на ISO имаат проблеми да се навикнат на Android. Едноставно ако сакаш мобилен со апликации, курци палци за кои нема да мораш да плаќаш под default си земаш Самсунгче, ако сакаш classy си земаш iPhone, as simple as that. бај д веј, да сум на твое место би го почекал note 5 па тогаш ќе му ја мислам. Note-то никогаш не разочарало.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Излезен е Note 5 уште во август.
Да де, само што го нема по мобилниве оператори, а ќе го има за скоро време, или нема да го има. Македонија е ова, никој не знај.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Да де, само што го нема по мобилниве оператори, а ќе го има за скоро време, или нема да го има. Македонија е ова, никој не знај.
Во Ледиком го има, ама 40.000 е. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom